- GlasswareClear filters

ULRICA HYDMAN VALLIEN, 2 st figurer, glas, Kosta Boda
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK

KJELL ENGMAN, kanna, glas, "Bon Bon", Kosta Boda, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre, sannolikt 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

GUNNEL SAHLIN, pokalglas, glas, Kosta Boda, signerad
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

BERTIL VALLIEN, skulptur, glas, Kosta Boda Atelier, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

ULRICA HYDMAN VALLIEN, kanna samt pokalglas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

ULRIKA HYDMAN VALLIEN, 9 st, skålar, glas, "Tulip", Kosta Boda, signerade
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

SIMON GATE, 5 st champagneglas, "Salut", Orrefors
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, Orrefors, signerad och daterad 2000
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

SKÅL OCH SKÅLFAT, glas, Orrefors, signerade
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

BERTIL VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

LJUSLYKTOR, 11 st, glas, Marimekko, Iittala, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK