1
8d 19h
VIKTER, järn och mässing, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
8d 19h
SÅG, smide, 1700-/1800-tal
SÅG, smide, 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 19h
ÅNGSTRYKJÄRN, gjutjärn, Husqvarna, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
8d 19h
LAGGKÄRL, allmoge, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
8d 19h
KITTEL, koppar, 1800-tal
KITTEL, koppar, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 19h
LOKOR, 1 par, allmoge, 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 19h
SAMLING YXOR, 5 st, 1900-tal
SAMLING YXOR, 5 st, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
8d 19h
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
8d 19h
SAMLING YXOR, 7 st, 1900-tal
SAMLING YXOR, 7 st, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 19h
SVEPASK, matsäcksskrin, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 19h
UGNSLUCKA, gjutjärn, Näfveqvarn, No 2, 1900-talets början
Current bid250 SEK
Est600 SEK
8d 19h
SÖMNADSTILLBEHÖR, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 19h
FLASKSTÄLL, med flaskor, allmoge, omkring år 1900
Current bid300 SEK
Est400 SEK
8d 19h
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 19h
KOPPARHINK, 1800-tal
KOPPARHINK, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 19h
BRÄNNARE, "No 703", Primus, AB BA Hjorth & Co, Stockholm
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 19h
VAXSTAPELSTÄLL, smide, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 19h
LAGGKÄRL, 3 st, allmoge, 1800-tal
Current bid250 SEK
Est300 SEK
8d 19h
SERVISGLAS, 39 del, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 20h
DUK, tyg "Rockbird" GP & J Baker, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
8d 20h
ALTARLJUSSTAKAR, 1 par, metall, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 17h
JOSEF EKBERG, lockurna, porslin, Gustavsberg, art deco, 1920-/30-tal, signerad
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
9d 17h
ELEKTRISK BRÄNNUGN, Sähköpolttouuni Valmi Staia, Uterm AB Kolmården, 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est1,800 SEK
9d 18h
SPEGELBRICKA, mässing, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 18h
NYSILVERBRICKA MED BORD, nysilver och trä, bla tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est700 SEK
9d 18h
KUDDE, sammet, 1800-tal
KUDDE, sammet, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 18h
VÄGGKROK, metall, 1900-talets början
Current bid200 SEK
Est400 SEK
9d 18h
BÖCKER, 12 st, bla Emile Zola och Erik Arensen, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 18h
BAROMETER, Ceko, Tyskland, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 19h
DRAPERI SAMT DUKAR, 3 st, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
9d 19h
KRUKOR OCH KAFFEKANNA, 3 del, koppar och mässing, bla Skultuna, 1800-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
9d 19h
GARDIN, yllejava, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
9d 19h
FOLKDRÄKT, 3 del, dam, 1800-/1900-tal
Current bid550 SEK
Est1,000 SEK
9d 19h
TEXTILER, 3 st, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
9d 19h
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 19h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est300 SEK
9d 19h
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
9d 19h
PARAPLYSTÄLL, gjutjärn, Husqvarna, tidigt 1900-tal
Current bid300 SEK
Est1,000 SEK
9d 20h
TRÅG, allmoge, daterat 1832
TRÅG, allmoge, daterat 1832
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 20h
URNA, lergods, 1900-talets början
Current bid200 SEK
Est300 SEK
10d 18h
YTTERFODER, orientaliskt, metall, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 18h
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 18h
RADIO, Arena, type FF-T1900H/2, Danmark, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 18h
FIGURINER, 3 st, porslin, "blanc de chine", Bing & Gröndahl, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 18h
HELLA JONGERIUS, golvvas, porslin, "Asia", PS Jonsberg, IKEA
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
10d 18h
VÄSKA OCH SKÄRP, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 18h
NILS FOUGSTEDT, 1 par kandelabrar, tenn, 1930
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 18h
FAT, 5 st, majolika, omkring år 1900
Current bid200 SEK
Est400 SEK