- MiscellaneousClear filters

BJÄLLROR, 2 st, mässing, Morells klockgjuteri samt Gustafs A Tågtström, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn AB, 1900-talets slut
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

FISKBESTICK, 14 del, nysilver, England, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

MORTEL, med stöt, marmor, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

VAXSTAPELSTÄLL, smide, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

NÅLDYNA, porslin och tyg, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

BRINGARE, SKÅL OCH GREPFAT, 3 del, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

FICKURSSTÄLL, glas och mässing, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

JARDINIÈRER, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Current bid400 SEK
Est800 SEK

BORDSLAMPA, patinerad metall och marmor, art déco, 1930-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

FÖRSTÄRKARE, Kustom, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

PIEDESTAL, jugend, 1900-talets början
Current bid200 SEK
Est400 SEK

MATSERVIS, 29 del, "Costa", Gallo design, Villeroy & Boch, 1900-talets slut
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK

KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

PENSELVASER, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK

TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est1,200 SEK

JORDGLOB, 1900-talets fösta hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

KRUS SAMT MUGGAR, 9 del, saltglaserad keramik, bla Sven Bohlin, Höganäs.
Current bid200 SEK
Est500 SEK

SKULPTURER, 1 par, bronserad metall, 1900-tal
Current bid250 SEK
Est800 SEK

LARS HELLSTEN, skål/vas, glas, Orrefors, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

SKÅL PÅ FOT, nysilver, GAB, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

FIGUR, brons, sannolikt 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK