1
12d 3h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 3h
 JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn AB, 1900-talets slut
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 3h
FISKBESTICK, 14 del, nysilver, England, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
12d 3h
MORTEL, med stöt, marmor, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
12d 3h
VAXSTAPELSTÄLL, smide, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 3h
NÅLDYNA, porslin och tyg, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 3h
BRINGARE, SKÅL OCH GREPFAT, 3 del, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 4h
FICKURSSTÄLL, glas och mässing, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 4h
JARDINIÈRER, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Current bid400 SEK
Est800 SEK
12d 4h
BORDSLAMPA, patinerad metall och marmor, art déco, 1930-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
12d 4h
FÖRSTÄRKARE, Kustom, 2000-tal
FÖRSTÄRKARE, Kustom, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 4h
PIEDESTAL, jugend, 1900-talets början
Current bid200 SEK
Est400 SEK
12d 4h
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
12d 4h
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 4h
PENSELVASER, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
12d 4h
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est1,200 SEK
12d 4h
 JORDGLOB, 1900-talets fösta hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
12d 4h
KRUS SAMT MUGGAR, 9 del, saltglaserad keramik, bla Sven Bohlin, Höganäs.
Current bid200 SEK
Est500 SEK
12d 4h
SKULPTURER, 1 par, bronserad metall, 1900-tal
Current bid250 SEK
Est800 SEK
12d 4h
LARS HELLSTEN, skål/vas, glas, Orrefors, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
12d 5h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
12d 5h
SKÅL PÅ FOT, nysilver, GAB, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 5h
FIGUR, brons, sannolikt 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK