1
10d 20h
YTTERFODER, majolika, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 20h
YTTERFODER, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 20h
FAT TILL YTTERFODER, 4 st, majolika, Gustavsberg, omkring år 1900
Current bid200 SEK
Est400 SEK
10d 20h
NÖTFAT, porslin, Gustavsberg, omkring år 1900
Current bid200 SEK
Est300 SEK
10d 20h
Current bid550 SEK
Est600 SEK
10d 20h
YTTERFODER, 2 st, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 20h
ESPRESSOMASKIN, Dalla Corte, DC EVO 2
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
10d 20h
BLOMBORD, smide, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK
10d 21h
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 21h
JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Current bid450 SEK
Est300 SEK
10d 21h
DYNEVAR, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Current bid400 SEK
Est800 SEK
10d 21h
 GLASÄPPLE, La Mediterranea, Spanien, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 21h
LEKSAK, plåt, Triang, England, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 21h
VAS, brons, Ystad-brons, 1940-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 21h
SAMLING MAJBLOMMOR, ca 40 st, olika årtal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 21h
BALJA, koppar 1800-tal
BALJA, koppar 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 21h
FISKFAT, trä och metall, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 21h
BONAD, tidigt 1900-tal
BONAD, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 21h
ALBERT ENGSTRÖM, 10 vol, "Gubbar", Albert Bonniers Förlag, 1944
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 22h
BONAD, yllejava, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
11d 20h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 20h
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
11d 20h
TAKLAMPA, hamrad koppar, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est700 SEK
11d 20h
LUR OCH LJUSHÅLLARE, vitmetall, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 20h
LAGGKÄRL, 3 st, bla dryckesstånka, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
11d 20h
GENERALSTABEN MAPP, "Karl XII på slagfältet", kartverk, 1919
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
11d 20h
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 20h
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
11d 20h
TALLRIKAR, 3 st, allmoge, 1800-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
11d 20h
URNA, keramik, 1800-/1900-tal
URNA, keramik, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
11d 20h
FLASKA, glas, 1900-tal
FLASKA, glas, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 21h
KARBIDLYKTOR, 2 st, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 21h
MUNSPEL, "The 64 chromonica", Hohner, Tyskland
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 21h
SAMLING KLOCKARMBAND, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 21h
VASER, 2 st, glas, Börne Augustsson, Åseda, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
11d 21h
ISHINK & VINKYKL, plast, Guzzini, Italien, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
11d 21h
LEKSAKER, 3 st, metall, A Budgie Toy och Corci Toys, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 21h
BRINGARE, SKÅL OCH GREPFAT, 3 del, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 22h
CARL-HARRY STÅLHANE, tekanna, stengods, Rörstrand, signerad
Current bid300 SEK
Est1,000 SEK
11d 22h
DALAHÄSTAR OCH SPARGRIS, 8 st, bemålat trä, Dalarna, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
11d 22h
LJUSSTAKAR, 1 par, målat trä och gips, barockstil, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
11d 22h
SKRIVSTÄLL, tenn, Svedboms Guldsmeds AB, Vetlanda, 1934-36
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 20h
BÖCKER, 6 band, "Illustrerad Världshistoria", Baltiska Förlaget A.-B, Malmö, 1927
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 20h
DUK, linne, Almedahls, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 20h
KARAFF MED GLAS, 6 st, glas, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 20h
TAKLAMPA, glas, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
12d 20h
GITHA HESKE, väggklocka,  keramik, signerad, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 20h
DRAPERIER, 1 par, allmoge, omkring år 1900
Current bid400 SEK
Est1,000 SEK