1
5d 13h
TAKKRONA, mässing, barockstil, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 13h
BORDSLAMPA, patinerad metall och marmor, art déco, 1930-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 13h
SKRIVBORDSLAMPA, "Lyxy", Rotaliana, Italien, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
5d 13h
MÅNSKENSAMPEL, glas, 1800-/1900-tal
Current bid300 SEK
Est1,500 SEK
5d 14h
Current bid200 SEK
Est500 SEK
5d 14h
KANDELABER, porslin, Höganäs, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 14h
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
5d 14h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
5d 14h
BORDSLAMPOR, 1 par, Luxus, Vittsjö, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 14h
TAKKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Current bid500 SEK
Est800 SEK
5d 14h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK
5d 14h
GOLVLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Current bid250 SEK
Est800 SEK
5d 14h
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
6d 12h
ADVENTSLJUSSTAKE, Markslöjd, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 13h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 13h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, TESI, Göteborg 1951
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
6d 14h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
6d 14h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
7d 12h
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
7d 12h
LJUSLYKTA, keramik, Paradisverkstan, Öland, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
7d 12h
TAKLAMPA, Front Design, "Fog", Zero Interiör, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
7d 13h
LJUSLYKTA, furu, 1970-tal
LJUSLYKTA, furu, 1970-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 13h
BORDSLAMPA, 1970-tal
BORDSLAMPA, 1970-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
7d 13h
KANDELABRAR, 1 par, målat trä, Borås Hemslöjd, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
7d 13h
BORDS-/VÄGGLAMPA, EWÅ, Värnamo, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
7d 13h
LJUSKRONA, smide och mässing, sannolikt Rolf Sinnemark, samtida
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
7d 14h
LYKTA, keramik, 1900-talets andra hälft, större modell
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
7d 14h
KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
8d 12h
TAKLAMPA, Karlskrona Lampfabrik, nutida
Current bid700 SEK
Est1,200 SEK
8d 13h
 TOM AHLSTRÖM & HANS EHRICH, bordslampa, metall och plast, A & E Design, Fagerhults, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 13h
 BORDSLAMPOR, 1 par, "Solo", bla Fagerhults Ljusarmatur, 1950-/60-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 13h
TASERUDSSTAKE, trä, Matts, Arvika, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK
8d 13h
LJUSSTAKE, silver, rokokostil, CG Hallberg 1952
Current bid600 SEK
Est1,000 SEK
8d 13h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
8d 13h
LJUSSTAKAR, 6 st, glas, sk fattigmanssilver, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 13h
VÄGGFOTOGENLAMPA, glas och metall, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 13h
LJUSSTAKAR, 7 st, mässing, bla Metallslöjden Gusum, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 14h
VÄGGLAMPA, Italien, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
9d 12h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 12h
GOLVLAMPA, teak och mässing, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 13h
BORDSLAMPA, koppar och glas, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est700 SEK
9d 13h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
9d 13h
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 13h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
9d 14h
GOLVLAMPA, Luxus, Vittsjö, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
9d 14h
TAKLAMPA, metall och glas, 1930-/40-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 14h
HANNELORE DREUTLER, bordslampa, glas, Ateljé Lyktan, Studio Åhus, 1990
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
10d 12h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK