1
8d 2h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 1h
BØRGE MOGENSEN, bokhylla, "Öresund", teak, Bra Bohag, Karl Andersson, 1950-/60-tal
Current bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
9d 1h
Current bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
9d 1h
CARL MALMSTEN, 4 st stolar, "Lilla Åland", Stolab, år 1987
Current bid500 SEK
Est4,000 SEK
9d 1h
ASSIETTER, 12 st, keramik, Upsala Ekeby
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 1h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 2h
TAKLAMPA, Fagerhults, 1970-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
9d 2h
Current bid250 SEK
Est500 SEK
10d 1h
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 1h
GUNNAR NYLUND, vas / kanna, stengods, Rörstrand, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
10d 2h
GOLVLAMPA, teak och mässing, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 2h
Current bid500 SEK
Est1,800 SEK
11d 1h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
11d 1h
KANDELABER, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 1h
HATTHYLLA, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 2h
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
11d 2h
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 2h
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 2h
Current bid300 SEK
Est500 SEK