- RetroClear filters

TELEFON, Ericofon, sk Kobra, LM ERICSSON, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

BØRGE MOGENSEN, bokhylla, "Öresund", teak, Bra Bohag, Karl Andersson, 1950-/60-tal
Current bid1,000 SEK
Est3,000 SEK

Current bid1,500 SEK
Est3,000 SEK

CARL MALMSTEN, 4 st stolar, "Lilla Åland", Stolab, år 1987
Current bid500 SEK
Est4,000 SEK

ASSIETTER, 12 st, keramik, Upsala Ekeby
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

TAKLAMPA, Fagerhults, 1970-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK

Current bid250 SEK
Est500 SEK

GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

GUNNAR NYLUND, vas / kanna, stengods, Rörstrand, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

GOLVLAMPA, teak och mässing, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

MARI SIMMULSON (1911-2000), figur, lergods, monogramsignerad
Current bid500 SEK
Est1,800 SEK

ANDERS FRANSSON, taklampa, "Frasselampa", Fagerhults Belysning, 1960-/70-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

KANDELABER, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

HATTHYLLA, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

STIG LINDBERG, 4 del, porslin, "Colorado", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK

CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

Current bid300 SEK
Est500 SEK