- Asian works of artClear filters

LOCKSKÅL, Kina, stengods, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK

VAS, porslin, Japan, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

KIMONO, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

GOLVURNA, orientalisk, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est700 SEK

GRAFISKA BLAD, 3 st, orientaliska, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

MÅLERI, 2 st, Kina, gouache, rispapper, osignerade, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

LOCKSKÅL, porslin, Japan, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est700 SEK

PENSELVASER, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK

VASER, 1 par, porslin, Satsuma, Japan, sannolikt tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

FIGUR, brons, sannolikt 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK

FOHUND, grön sten, orientalisk, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

VAS, porslin, KIna, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

SIDENBRODERI, ostindisk, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

VAS, porslin, Japan, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

VAS, porslin, Kanton, Kina, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK

VASER, 1 par, keramik, Japan, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK