- FurnitureClear filters

CHRISTIAN HALLERÖD, pall/sidobord, "Karljohan", Ikea PS, formgiven 2009
Starting bid200 SEK
Est1,800 SEK

PIEDESTAL, marmor och metall, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

PALL, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

SKÅP, allmoge, 1700-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

BYRÅ, rokokostil, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK

BRICKBORD, orientalisk stil, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

MATSALSMÖBEL, 9 del, sannolikt sent 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est6,000 SEK

MATSALSSKÅP, GR Möbler Tibro, Solgården Antikmåleri & Inredning, sannolikt sent 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK

NYSILVERBRICKA MED BORD, nysilver och trä, bla tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est700 SEK

LIEVORE ALTHERR MOLINA, 3 st, stolar, "Catifa", Arper, Italien
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

STOL, sengustaviansk, 1800-talets början
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK

Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK

SPJÄLSÄNG, Oliver Furniture, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK

TIDNINGSSTÄLL, akrylplast, 1900-talets slut
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

STOLAR, 1 par, Karl Johan, 1800-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

DAGBÄDD, sent 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK

BARSTOLAR, 5 st, Wilkhan, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

JONAS IHREBORN, fåtölj, "Pod Highback", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

Starting bid200 SEK
Est1,800 SEK

TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

SOFFBORD, ek och metall, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

MATBORD, Johansson Design, "Discus", samtida
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

HEE WEELING, 1 par, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

PARAPLYSTÄLL, gjutjärn, Husqvarna, tidigt 1900-tal
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK

SKRIVBORD, ek, 1900-talets början
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

STOLAR, 4 st, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstolar, 4 st, "Physix", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est6,000 SEK

MATSALSMÖBEL, 6 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK

Current bid200 SEK
Est600 SEK

Starting bid200 SEK
Est800 SEK

BLOMBORD, smide, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK

PALL, sent 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

SPELBORD, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

TRÄDGÅRDSSOFFA, Näfveqvarns bruk, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK

TRÄDGÅRDSSOFFA, GV Rundström & Co, Norrköping, 1900-talets första hälft
Current bid750 SEK
Est2,500 SEK

BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

KORGSTOL, bambu och rotting, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

ANTTI KOTILAINEN, skrivstol, "Sola", Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

GOLVURNA, orientalisk, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est700 SEK

STOLAR, 1 par, snarlika, sengustavianska, 1800-talets fösta hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

STOLAR, 4 st, nutida
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

YNGVE EKSTRÖM, 4 st, stolar, "Kontik", Troeds, Bra Bohag, 1960-tal
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK

VITRA, konferensbord, "Segment table", nutida
Starting bid200 SEK
Est8,000 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK

PARKSOFFA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK

STOLAR, 1 par, sengustavianska, 1800-talets fösta hälft
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK