1
4d 5h
PARAPLYSTÄLL, plåt, 1900-/2000-tal
Current bid300 SEK
Est500 SEK
5d 3h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 4h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 4h
ALVAR AALTO, barnstol, modell N65, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
5d 4h
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft
Current bid550 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
5d 4h
CHRIS MARTIN, 3 st barstolar, "Jig Mesh Stool", Massproductions, 2000-tal
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
5d 4h
CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Current bid6,200 SEK
Est30,000 - 35,000 SEK
5d 4h
OKÄND FORMGIVARE, 8 st stolar, 1900-talets andra hälft
Current bid2,600 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
5d 4h
STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
5d 4h
DANIEL FRANZÉN & MATTIAS SÅTHLBOM, soffbord, "Chamfer", för Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
5d 4h
PEDER HVIDT, stol, för Bodafors 1960
Current bid200 SEK
Est600 SEK
5d 4h
LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
5d 5h
SKRIVBORD, Carl Larssonstil, 1900-talets början
Current bid200 SEK
Est800 SEK
5d 5h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 5h
CHRISTINE SCHWARZER, soffbord, "Flower", Swedese, 2000-tal
Current bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
5d 5h
Current bid550 SEK
Est2,000 SEK
6d 3h
Current bid300 SEK
Est1,000 SEK
6d 4h
LOUNGESTOLAR, 1 par, "Frankie EC", Johansson Design, nutida
Current bid650 SEK
Est1,000 SEK
6d 4h
HEE WEELING, 4 st, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
6d 4h
CHRIS MARTIN, matbord, Massproductions, samtida
Current bid800 SEK
Est1,000 SEK
6d 4h
Current bid250 SEK
Est30,000 - 35,000 SEK
6d 4h
SLAGBORD, furu, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est800 SEK
6d 4h
SKRIVBORDSSTOL, borstad aluminium, Wilkhahn, 302-7, år 2019
Current bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
7d 4h
MARCEL WANDERS, matbord, "Container table Bohdi", Moooi, nutida
Current bid5,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
7d 4h
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
Current bid350 SEK
Est500 SEK
7d 4h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
7d 4h
BORD, allmoge, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
7d 4h
KARMSTOL, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
7d 4h
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
7d 4h
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est800 SEK
7d 4h
PIERRE SINDRE, karmstol, "Button", Gärsnäs, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
7d 4h
STEFAN DIEZ, matbord, "New order", för HAY, nutida
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK
7d 4h
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Mirja", DUX, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
7d 5h
DAGBÄDD, "Nooa", Martela, nutida
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
8d 3h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Current bid200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
8d 4h
Current bid2,800 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
8d 4h
HÖRNSKÅP, allmoge, med datering 1825
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
8d 4h
SKÅP, 2000-tal
SKÅP, 2000-tal
Current bid400 SEK
Est600 SEK
8d 4h
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
8d 4h
XAVIER PANCHARD, pall, "H60", Tolix, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 4h
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
8d 4h
Current bid300 SEK
Est1,000 SEK
8d 4h
ISKOS BERLIN, 3 st stolar, "Soft Edge 10", HAY, Danmark
Starting bid200 SEK
Est700 SEK
8d 4h
MARCEL WANDERS, fåtölj, "V.I.P. Chair", Moooi, formgiven 2000
Current bid750 SEK
Est3,000 SEK
8d 5h
ERIC VASSTRÖM (1887-1958), olja på duk, signerad och daterad 1938
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
8d 5h
BYRÅ, 1900-talets början
BYRÅ, 1900-talets början
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 4h
MODULSOFFA, 3 del, "Mags", HAY, samtida
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK
9d 4h
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK