- FurnitureClear filters

PARAPLYSTÄLL, plåt, 1900-/2000-tal
Current bid300 SEK
Est500 SEK

RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

Starting bid200 SEK
Est800 SEK

ALVAR AALTO, barnstol, modell N65, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK

VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft
Current bid550 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK

CHRIS MARTIN, 3 st barstolar, "Jig Mesh Stool", Massproductions, 2000-tal
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK

CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Current bid6,200 SEK
Est30,000 - 35,000 SEK

OKÄND FORMGIVARE, 8 st stolar, 1900-talets andra hälft
Current bid2,600 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK

STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

DANIEL FRANZÉN & MATTIAS SÅTHLBOM, soffbord, "Chamfer", för Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

PEDER HVIDT, stol, för Bodafors 1960
Current bid200 SEK
Est600 SEK

LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK

SKRIVBORD, Carl Larssonstil, 1900-talets början
Current bid200 SEK
Est800 SEK

Starting bid200 SEK
Est800 SEK

CHRISTINE SCHWARZER, soffbord, "Flower", Swedese, 2000-tal
Current bid1,600 SEK
Est2,000 SEK

Current bid550 SEK
Est2,000 SEK

Current bid300 SEK
Est1,000 SEK

LOUNGESTOLAR, 1 par, "Frankie EC", Johansson Design, nutida
Current bid650 SEK
Est1,000 SEK

HEE WEELING, 4 st, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK

CHRIS MARTIN, matbord, Massproductions, samtida
Current bid800 SEK
Est1,000 SEK

Current bid250 SEK
Est30,000 - 35,000 SEK

SLAGBORD, furu, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est800 SEK

SKRIVBORDSSTOL, borstad aluminium, Wilkhahn, 302-7, år 2019
Current bid1,100 SEK
Est2,000 SEK

MARCEL WANDERS, matbord, "Container table Bohdi", Moooi, nutida
Current bid5,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK

VÄGGSKÅP, Montana, nutida
Current bid350 SEK
Est500 SEK

Starting bid200 SEK
Est800 SEK

BORD, allmoge, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

KARMSTOL, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK

VÄGGSKÅP, Montana, nutida
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est800 SEK

PIERRE SINDRE, karmstol, "Button", Gärsnäs, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

STEFAN DIEZ, matbord, "New order", för HAY, nutida
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK

BRUNO MATHSSON, karmstol, "Mirja", DUX, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK

DAGBÄDD, "Nooa", Martela, nutida
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK

CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Current bid200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK

Current bid2,800 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK

HÖRNSKÅP, allmoge, med datering 1825
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK

SKÅP, 2000-tal
Current bid400 SEK
Est600 SEK

Current bid200 SEK
Est1,000 SEK

XAVIER PANCHARD, pall, "H60", Tolix, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK

Current bid300 SEK
Est1,000 SEK

ISKOS BERLIN, 3 st stolar, "Soft Edge 10", HAY, Danmark
Starting bid200 SEK
Est700 SEK

MARCEL WANDERS, fåtölj, "V.I.P. Chair", Moooi, formgiven 2000
Current bid750 SEK
Est3,000 SEK

ERIC VASSTRÖM (1887-1958), olja på duk, signerad och daterad 1938
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK

BYRÅ, 1900-talets början
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

MODULSOFFA, 3 del, "Mags", HAY, samtida
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK

Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK