- SculptureClear filters

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, skulptur, snidat trä, 1900-tal, monogramsignerad HR
Current bid200 SEK
Est400 SEK

ALFRED OLSSON, skulptur, konstmassa, monogramsignerad AO
Current bid200 SEK
Est500 SEK

OKÄND KONSTNÄR, 2 st skulpturer, brons, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, skulptur, stengods, otydligt signerad
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

TURE BERGLUND, skulptur, glas, Stockholms glasbruk
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

PER B SUNDBERG, skulptur, glas, Orrefors
Current bid200 SEK
Est300 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, stengods, enligt uppgift Ulf Ekberg
Current bid300 SEK
Est500 SEK

OKÄND KONSTNÄR, figur, konstmassa, "Venus Danaide", 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

SKULPTURER, 1 par, bronserad metall, 1900-tal
Current bid500 SEK
Est800 SEK

FIGUR, brons, sannolikt 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK

FOHUND, grön sten, orientalisk, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

MARGARETA HENNIX (född 1941), 2 st vägglampetter, stengods, Gustavsberg
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

SKULPTUR, trä, signerad K-G, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

FIGURER, 4 st, keramik, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

TASERUDSSTAKE, trä, Matts, Arvika, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

SKULPTUR, porslin, "Lovers from Verona", Lladro, Spanien, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

SKULPTURER, 4 st, skuret trä, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

SKULPTUR, malm, Bersbo 1985
Current bid200 SEK
Est400 SEK

BERTIL VALLIEN, skulptur, glas, Kosta Boda Atelier, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK