66992 SEKRETÄR, med rullklaff, 1800-tal

Fanerad med mahogny, rullklaff med bakomliggande skrivförvaring, två lådor nedtill samt två lådor upptill, beslag och listverk av mässing, med dekor av kariatyder, lös skiva av svart marmor, utdragbar skinnklädd skrivskiva, nyckel finns, höjd ca 125, 123 x 60 cm
- Condition:Skiva med nagg, låda med fanerskador, torrsprickor, åldersrelaterat slitage
| Estimate | 2,000 SEK |
| Buyers Premium (inc. VAT) | 25% |
| Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |
| Shipping Fee (from) | 800 SEK |