EN
Starts: 21 Nov 2025 16:00Ends from: 7 Dec 2025 18:00
Selected items / dec 2025
Ending soonest
- TablewareClear filters

VAS, silver, rokokostil, CG Hallberg, Stockholm 1934
Final bid5,200 SEK
Est3,000 SEK

TAGE BJÖRKLUND, kaffekanna samt sockerskål, silver, Strängnäs 1953
Final bid14,000 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK

BESTICK, 162 del, silver, modell Gammal Svensk, GAB och CG Hallberg, 1900-talets andra hälft
Final bid36,000 SEK
Est30,000 - 35,000 SEK

BESTICK, 54 del, silver, "Gammal Fransk", AGD, GABF och CG Hallberg, 1900-talets första hälft
Final bid30,000 SEK
Est16,000 - 18,000 SEK

HENRIK NOURIN (verksam 1730-1774), bägare, silver, Norrköping 1739
Final bid1,900 SEK
Est2,500 SEK

STIG LINDBERG, 5 st kaffekoppar med fat, benporslin, "Betula", Gustavsberg, 1950-tal
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK

JACOB ÄNGMAN, 67 delar, bestick, silver, "Rosenholm", GAB, 1900-tal
Final bid16,500 SEK
Est15,000 - 18,000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, CG Hallberg, Stockholm, 1960
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK

SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA OCH BRICKA, silver, CG Hallberg, 1954
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK

SKÅL PÅ FOT, silver, GAB, Stockholm, 1935
Final bid6,800 SEK
Est4,000 SEK

BORGILA, vas, silver, Stockholm 1949
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK

SKÅLAR OCH FAT, 7 del, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Final bid700 SEK
Est800 SEK

TERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK

STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK

MATSERVIS, 70 del, Charles Ahrenfeldt, Limoges, Frankrike, 1900-talets första hälft
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK

SÅSKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Final bid650 SEK
Est800 SEK

SÅSKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Final bid200 SEK
Est800 SEK

BÄGARE, silver, GAB, år 1947, total vikt ca 220 gram
Final bid2,400 SEK
Est1,500 SEK

VAS, silver, CG Hallberg, Stockholm 1954
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK

HILMA PERSSON-HJELM, 1 par ljusstakar, flintgods, Rörstrand, tidigt 1900-tal
Final bid3,400 SEK
Est4,000 SEK

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Sèvres, Louis Philippe, märkt med kungligt monogram, Chateau de Tuileries, Frankrike 1844
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK

KAFFESERVIS, 3 del, silver, tot vikt ca 1 250 g
Final bid14,000 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK

ARNOLD KROG, mockakanna, ”Musselmalet”, helblond, porslin, nr 1030, Royal Copenhagen, Danmark
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK

Opening hours
Monday 12.30 - 17.00 CET
Tuesday 12.30 - 17.00 CET
Wednesday 12.30 - 18.00 CET
Thursday 12.30 - 17.00 CET
Friday 11.00 - 15.00 CET
Last saturday every month 11.00 - 14.00 CET
Day before holiday closing 15.00 CET
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



