Starts: 21 Nov 2025 16:00Ends from: 7 Dec 2025 18:00
Selected items / dec 2025
- GoldClear filters

PIERRE BALMAIN, damarmbandsur, 18k guld, med diamanter
Final bid36,000 SEK
Est32,000 - 36,000 SEK

BROSCHNÅL, 18k guld, svenska stämplar Sig P, Stockholm 1955, vikt ca 5,8 g
Final bid3,400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK

RING, 18k vitguld, med diamanter och safirer, otydliga svenska stämplar 1929
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK

BROSCH, 23k guld och platina, med 22 diamanter, sannolikt omkring år 1900
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK

ARMBAND, 18k guld, LL&C, Stockholm 1894, vikt ca 64 g
Final bid52,000 SEK
Est45,000 - 50,000 SEK

FICKUR, 14k guld, 1900-talets första hälft
Final bid12,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK

PÄRLCOLLIER, orientpärlor, lås av 18k guld med diamanter, Petterssons Eftr Juvelerar, Stockholm 1938
Final bid6,000 SEK
Est1,500 SEK

Final bid9,200 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK

KLOCKKEDJA, 18k guld, 1800-/1900-tal
Final bid10,500 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK

ARMBAND, 18k guld, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid4,600 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK

CERTINA, damarmbandsur, 18k vitguld, tot vikt ca 18,5 g
Final bid11,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK

ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar 1972
Final bid36,000 SEK
Est35,000 - 40,000 SEK

COLLIER, 18k guld, vikt ca 13,6 g
Final bid10,500 SEK
Est11,000 - 13,000 SEK

RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0.60 ct
Final bid6,000 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK

RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, MGAB 1976
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK

ARMBAND, 18k guld, Stockholm 1965
Final bid34,000 SEK
Est32,000 - 36,000 SEK

RING, 18k vitguld, med gammalslipade diamanter tot ca 0.63 ct, sk syskonring
Final bid3,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK

RING, 18k guld, med citrin och diamanter
Final bid4,000 SEK
Est5,000 SEK

CERTINA, armbandsur, 14k guld, tot vikt ca 31 g
Final bid5,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK