Starts: 21 Nov 2025 16:00Ends from: 7 Dec 2025 18:00
Selected items / dec 2025
- SilverClear filters

VAS, silver, rokokostil, CG Hallberg, Stockholm 1934
Final bid5,200 SEK
Est3,000 SEK

WIWEN NILSSON (1897-1974), collier, sterlingsilver, med bergkristall, Lund 1947
Final bid19,000 SEK
Est20,000 - 25,000 SEK

Final bid2,000 SEK
Est4,000 SEK

TAGE BJÖRKLUND, kaffekanna samt sockerskål, silver, Strängnäs 1953
Final bid14,000 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK

BESTICK, 162 del, silver, modell Gammal Svensk, GAB och CG Hallberg, 1900-talets andra hälft
Final bid36,000 SEK
Est30,000 - 35,000 SEK

BESTICK, 54 del, silver, "Gammal Fransk", AGD, GABF och CG Hallberg, 1900-talets första hälft
Final bid30,000 SEK
Est16,000 - 18,000 SEK

HENRIK NOURIN (verksam 1730-1774), bägare, silver, Norrköping 1739
Final bid1,900 SEK
Est2,500 SEK

JACOB ÄNGMAN, 67 delar, bestick, silver, "Rosenholm", GAB, 1900-tal
Final bid16,500 SEK
Est15,000 - 18,000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, CG Hallberg, Stockholm, 1960
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK

SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA OCH BRICKA, silver, CG Hallberg, 1954
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK

SKÅL PÅ FOT, silver, GAB, Stockholm, 1935
Final bid6,800 SEK
Est4,000 SEK

BORGILA, vas, silver, Stockholm 1949
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK

BÄGARE, silver, GAB, år 1947, total vikt ca 220 gram
Final bid2,400 SEK
Est1,500 SEK

VAS, silver, CG Hallberg, Stockholm 1954
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK

KAFFESERVIS, 3 del, silver, tot vikt ca 1 250 g
Final bid14,000 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK