Starts: 21 Nov 2025 16:00Ends from: 7 Dec 2025 18:00

Selected items / dec 2025

KARMSTOL, gustaviansk, 1700-tal
Final bid1,200 SEK
Est3,000 SEK
Final bid3,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
SPEGEL MED TRYMÅ, 1800-talets andra hälft
Final bid6,800 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, 1 par, fåtöljer, "Lamino", Swedese, år 2014
Final bid5,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
 ERIK WÖRTZ, sideboard, "Ladoga", IKEA, 1960-/70-tal
Final bid5,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Oscar", OH Sjögren, inköpt 2021
Final bid6,000 SEK
Est8,000 SEK
ARNE VODDER, tillskrivet, skrivbord och skrivbordsstol, fanér av riopalisander, 1960-/70-tal
Final bid15,000 SEK
Est22,000 - 25,000 SEK
ARNE JACOBSEN, 6 st stolar, "Sjuan", Fritz Hansen, år 2007
Final bid7,400 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
Final bid6,800 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
LOUNGESTOL rotting, "nr 234", Tropikmöbler AB, Ransta, 1950-talets mitt
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
TRÅGSOFFA, 1700-/1800-tal
TRÅGSOFFA, 1700-/1800-tal
Final bid3,800 SEK
Est5,000 SEK
STOLAR, 1 par, 1700-tal
STOLAR, 1 par, 1700-tal
Final bid800 SEK
Est2,000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1700-/1800-tal, märkta AAS
Final bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
BRUNO MATHSSON, slagbord, "Maria Flap", Firma Karl Mathsson, år 1967
Final bid8,800 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
EERO SARINEN, 4 st karmstolar, "Tulip", Knoll Studio, 2000-tal
Final bid7,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
Final bid18,500 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
Final bid3,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK