Starts: 21 Nov 2025 16:00Ends from: 7 Dec 2025 18:00
Selected items / dec 2025
- SculptureClear filters

OLLE HERMANSSON, eldhund, gjutjärn, "Räven", Husqvarna, 1900-tal
Final bid3,000 SEK
Est2,500 SEK

LISA BENGTSSON, trädgårdsskulptur, metall, formgiven 2019
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK

Final bid2,400 SEK
Est1,000 SEK

Final bid1,600 SEK
Est800 SEK

BROR FORSLUND (1902-1982), skulptur, snidat trä, signerad
Final bid2,800 SEK
Est4,000 SEK

ERIC HEDLAND (1885-1958), skulptur, gips, signerad
Final bid1,900 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK