Starts: 21 Nov 2025 16:00Ends from: 7 Dec 2025 18:00
Selected items / dec 2025
- CeramicsClear filters

ASSIETTER, 3 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK

STIG LINDBERG, 5 st kaffekoppar med fat, benporslin, "Betula", Gustavsberg, 1950-tal
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK

HERTHA BENGTSON, kopp med fat, porslin, "Fructus", Rörstrand
Final bid1,300 SEK
Est2,500 SEK

STIG LINDBERG, 4 del, porslin, "Colorado", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est1,500 SEK

SKÅLAR OCH FAT, 7 del, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Final bid700 SEK
Est800 SEK

BOJAN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Final bid500 SEK
Est800 SEK

TERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK

VASER, 1 par, porslin, Kina, med Kangxis märkning, 1800-tal eller äldre
Final bid5,600 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK

SÅSKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Final bid650 SEK
Est800 SEK

Final bid200 SEK
Est800 SEK

HILMA PERSSON-HJELM, 1 par ljusstakar, flintgods, Rörstrand, tidigt 1900-tal
Final bid3,400 SEK
Est4,000 SEK

Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK

Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK