Senast inkommet
ARNE LIDQVIST (1919-1975), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, Av Kungliga Patriotiska Sällskapet, vikt ca 24 g
Aktuellt bud11 000 SEK
Värdering14 000 SEK
BESTICK, 45 del, silver, tot vikt ca 1 140 g
Aktuellt bud7 200 SEK
Värdering6 000 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och glas, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och trä, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL PÅ FOT SAMT ASSIETTER, 5 del, flintgods, Gefle, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
STOLAR, 1 par, senbarock stil, 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 287 x 82 cm
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, 8 st, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
OLGA ONSOL TUNTURI, tekanna, keramik, "Tunturi", Arabia, 1960-/70-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPA, Cottex, 1970-/80-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 200 x 305 cm
Aktuellt bud6 200 SEK
Värdering6 000 SEK