Senast inkommet
VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida
Aktuellt bud700 SEK
Värdering800 SEK
GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 300 x 75 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 800 SEK
EVA ENGLUND (1937-1998), vas, Orrefors, signead, 1987
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, sterlingsilver och emalj, J Tostrup, Norge
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 23/18k guld, vikt ca 13,7 g
Aktuellt bud8 400 SEK
Värdering9 000 SEK
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
JACKIE LYND, 4 st tallrikar, porslin, "Forrätt", Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
COLLIER, 18k vitguld, vikt ca 17,5 g
Aktuellt bud8 600 SEK
Värdering10 000 SEK
VITRINSKÅP, ek, sannolikt sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
TERRIN, porslin, "Fjäril", Rörstrand, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
BROSCHER, 2 st, 14k guld, vikt ca 2,6 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK
SOFFA, 2000-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 2,4 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,1 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
SERVERINGSBESTICK, 2 del, sannolikt J Tostrup, Norge, tot vikt ca 110 g
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
SOFFA, Bombastik 2013
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPOR, 3 st, industrimodell, Thorn, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVSKÅP, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, Kina, 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
RING, 14k vitguld, med smaragd och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 3,2 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
ULF JOHANSSON (1938-2018), 2 st skålar, stengods, signerade
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
CHRISTIAN DELL, taklampa, Kaiser Idell 6621-P, Fritz Hansen, nutida
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, svenska stämpflar BL I9, vikt ca 20 g
Aktuellt bud9 600 SEK
Värdering12 000 SEK
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
RING, 18k guld, med akvamarin, 1948, tot vikt ca 3 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
KORGSÄNG, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD, glas, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
SPINNINGCYKEL, Abilica SXS 2.0, nutida
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
VAS, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
FÅTÖLJ, Mio, samtida
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
FAT PÅ FOT SAMT 1 PAR VASER, nysilver, tidigt 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
DURSPEL, Finotti, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
MÅNBORD, 1 par, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 600 SEK