Senast inkommet
GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 380 x 74 cm
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 800 SEK
MICHAEL CARLSON, armband, brons, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
KIKARE, Hilka, 7 x 50, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
VASER, 2 st, keramik, bla Upsala Ekeby 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
MARC CHAGALL, efter, utställningsaffisch, 1900-talets slut
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
ARMBAND, 18k guld, NSE A11, vikt ca 22,5 g
Aktuellt bud11 000 SEK
Värdering14 000 SEK
TALLRIKAR, 6 st, porslin, "Mira Mare", Rörstrand, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, Kelim, Bidjar, semiantik, ca 220 x 127 cm
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
MATSKEDAR, 5 st, silver, modell franska liljan, olika svenska silversmeder, 1800-tal, vikt ca 225 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
MICHAEL CARLSON, brosch, silver, sannolikt 1980-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
BORD, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, bla Nils Erik From, Danmark
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGPENDYL, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
BORD, 1900-talets början, med skiva av kakel
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
LARS ÖSTERMAN, 1 par vettar, skuret och bemålat trä, signerade och daterade 2002
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 200 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 29 g
Aktuellt bud14 500 SEK
Värdering17 000 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, bambu och rotting, 1900-talets mitt
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
MATTA, galleri, Kelim, ca 299 x 89 cm
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
AKKE BERGLUND (född ?), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-talets slut
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
ARMBANDSUR, Timex, quartz, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
KOPPARSTICK, 2 st, 1700-/1800-tal, kolorerade
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
NORM ARCHITECTS, bordslampa, "Stone lamp", Menu, nutida
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
PIERRE FORSELL, 4 st, tumlare, mässing, Skultuna, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK