Senast inkommet
JORGE PENSI, 8 st stolar, "Bikini chair", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, 2000-tal, ca 320 x 210 cm
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
MATSALSSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
KLACKRING, 14k guld, vikt ca 6,7 g
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
KISTA, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
FAT OCH VAS, stengods, "Farina", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
BOX ARKITEKTER, golvlampa, PJ80, Örsjö Belysning, samtida
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
BOKHYLLA, empirestil, 1900-talets början
Aktuellt bud850 SEK
Värdering2 500 SEK
Aktuellt bud9 400 SEK
Värdering6 000 SEK
GOLVLAMPA, mässing och onyx, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
SAMLING VINTAGE, bla Escada, storlek bla 38
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
KRUS, stengods, sannolikt Westerwald, Holland, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering200 SEK
RING, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 2,9 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
PALL, fladdermusmodell, omkring 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
MULBERRY, handväska, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
COLLIER, förgyllt silver, med granater, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Skandiform, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
BARPALL, "Atelier", TAF Studio, Artek, 2021/22
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
ORIENTMATTA, Ardabil, ca 295 x 195 cm
Aktuellt bud650 SEK
Värdering5 000 SEK
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
TEKANNA, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Samsas", 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering3 000 SEK
Aktuellt bud300 SEK
Värdering3 000 SEK
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD, "Strike", vitlackerat glasfiber, Mio, 1900-/2000-ta
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
ÅKE AXELSSON, karmstol, "Akustik" Gärsnäs, 2016
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
BARSTOLAR, 1 par, industrimodell, 1900-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 4,3 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
KLOCKKEDJA, 18k guld, vikt ca 24,8 g
Aktuellt bud12 000 SEK
Värdering11 000 - 13 000 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, 10 st, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 200 SEK
BARSTOL, svartlackerat trä, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
GUNNAR NYLUND, ytterfoder, stengods, Rörstrand
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
SALONGSBORD, Louis XIV-stil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering5 000 SEK