Senast inkommet
ATTILA SUTA (född 1976), soffbord/bänk, barockstil, sannolikt 2000-tal
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
ATTILA SUTA (född 1976), damarbetsbord, gustaviansk stil, sannolikt 2000-tal
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
ATTILA SUTA (född 1976), förvaringsmöbel, gustaviansk stil, 2000-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
GUNNAR ASPLUND, vägglampa, ASEA Skandia, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 4 st, "Sjuan", för Fritz Hansen
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering6 000 SEK
OMEGA, armbandsur, 18k guld, Constellation, "Pie-pan", automatiskt urverk, tot vikt ca 64 g
Aktuellt bud27 000 SEK
Värdering35 000 - 40 000 SEK
PIERRE FORSELL, bordslampa, mässing, Skultuna, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud8 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
EMILIO VEDOVA (Italien, 1919-2006), tillskriven, blandteknik, signerad
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
LUDOVICA & ROBERTO PALOMBA, bordslampa, "Birdie Grande", Foscarini, Italien, nutida
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
CHANEL, axelremsväska, svart quiltat lammskinn
Aktuellt bud8 400 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
BVLGARI, collier, 18k guld, briljantslipade diamanter, vikt ca 82 g
Aktuellt bud42 000 SEK
Värdering35 000 - 40 000 SEK
LOUIS VUITTON, weekendbag, "Keepall 50", Frankrike 1990
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering5 000 SEK
LOUIS VUITTON, "Monte Carlo Jewelry Bag", smyckesskrin
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
LOUIS VUITTON, glasögonfodral, sannolikt 2000-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
LOUIS VUITTON, axelremsväska, "Amfar Three Vanity Star", Sharon Stone för Louis Vuitton
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering4 000 SEK
SANDSTRÖM & DE WITT, collier, turkoser, lås av sterlingsilver, Linköping 2006
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt England 1800-/1900-tal, olja på duk, signerad John Morelle
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
ALF SVENSSON, 3 st, vägglampor, mässing, Bergboms, 1950-/60-tal
Aktuellt bud6 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, matbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
BORDSPENDYL, trä, Eduard Engelbrechten, Stockholm (verksam 1815-1845), empire, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, skålfat, porslin, "Flora Danica", 1900-tal, II sortering
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, signerad
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, brännförgylld brons och marmor, 1800-tal
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), etsning, signerad och daterad
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), etsning, signerad och daterad
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, sannolikt 1800-talets första hälft
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0.76 ct, tot vikt ca 57 g
Aktuellt bud26 000 SEK
Värdering25 000 - 30 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, no 21, 1900-tal
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
KAKELUGN, fajans, Stockholm, ca 1790
Aktuellt bud19 000 SEK
Värdering60 000 - 80 000 SEK
SALSSKÅP, rokoko, stockholmsarbete i Christian Linnings art, 1700-talets andra hälft
Aktuellt bud6 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
RING, 18k vitguld, med safir och diamanter, tot vikt ca 9,5 g
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
OMEGA, De Ville, damarmbandsur, 18k guld, total vikt ca 28 g
Aktuellt bud11 500 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
ARMBAND, platina, art déco, 1900-talets första hälft, med diamanter ca 7.50 ct, tot vikt ca 28 g
Aktuellt bud24 000 SEK
Värdering40 000 - 50 000 SEK
RING, 14k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 1.00 ct, sannolikt 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 5 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
Öppettider
Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi kl 15.00
ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.