Senast inkommet
BVLGARI, collier, 18k guld, briljantslipade diamanter, vikt ca 82 g
Aktuellt bud34 000 SEK
Värdering35 000 - 40 000 SEK
LOUIS VUITTON, weekendbag, "Keepall 50", Frankrike 1990
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering5 000 SEK
LOUIS VUITTON, "Monte Carlo Jewelry Bag", smyckesskrin
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering3 000 SEK
LOUIS VUITTON, glasögonfodral, sannolikt 2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
LOUIS VUITTON, axelremsväska, "Amfar Three Vanity Star", Sharon Stone för Louis Vuitton
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering4 000 SEK
SANDSTRÖM & DE WITT, collier, turkoser, lås av sterlingsilver, Linköping 2006
Aktuellt bud950 SEK
Värdering4 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt England 1800-/1900-tal, olja på duk, signerad John Morelle
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
ALF SVENSSON, 3 st, vägglampor, mässing, Bergboms, 1950-/60-tal
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, matbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
BORDSPENDYL, trä, Eduard Engelbrechten, Stockholm (verksam 1815-1845), empire, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, skålfat, porslin, "Flora Danica", 1900-tal, II sortering
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, signerad
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering5 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, brännförgylld brons och marmor, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), etsning, signerad och daterad
Aktuellt bud550 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), etsning, signerad och daterad
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, sannolikt 1800-talets första hälft
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0.76 ct, tot vikt ca 57 g
Aktuellt bud26 000 SEK
Värdering25 000 - 30 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, no 21, 1900-tal
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering5 000 SEK
KAKELUGN, fajans, Stockholm, omkring år 1790
Aktuellt bud10 500 SEK
Värdering60 000 - 80 000 SEK
SALSSKÅP, rokoko, stockholmsarbete i Christian Linnings art, 1700-talets andra hälft
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
RING, 18k vitguld, med safir och diamanter, tot vikt ca 9,5 g
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
OMEGA, De Ville, damarmbandsur, 18k guld, total vikt ca 28 g
Aktuellt bud10 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
ARMBAND, platina, art déco, 1900-talets första hälft, med diamanter ca 7.50 ct
Aktuellt bud10 000 SEK
Värdering40 000 - 50 000 SEK
RING, 14k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 1.00 ct, sannolikt 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 5 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering5 000 SEK
GIUGLIO LACCHETTO, bordslampa, "Magneto", Foscarini, Italien, nutida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 800 SEK
PASCAL MOURGUE, soffa/dagbädd samt fotpall, "Smala" Ligne Roset, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
DAN IHREBORN, pall, "Lins pall", Move, 2000-tal
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering4 000 SEK
FIGUR, anka, läder, Dimitri Omersa och Co, Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 000 SEK
BREITLING, armbandsur, stål, kronograf, 1900-talets mitt
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
HANS-AGNE JACOBSSON, 1 par, lampor, mässing, modell B221, Markaryd, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering5 000 SEK
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, golvlampa, "Cobra", för Gubi, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
MOSSE STOOPENDAAL (1901-1948), olja på duk, signerad och daterad 36
Aktuellt bud6 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Öppettider
Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.