Senast inkommet
TEKANNA, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Samsas", 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering3 000 SEK
Aktuellt bud300 SEK
Värdering3 000 SEK
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD, "Strike", vitlackerat glasfiber, Mio, 1900-/2000-ta
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
ÅKE AXELSSON, karmstol, "Akustik" Gärsnäs, 2016
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
BARSTOLAR, 1 par, industrimodell, 1900-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 4,3 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
KLOCKKEDJA, 18k guld, vikt ca 24,8 g
Aktuellt bud10 500 SEK
Värdering11 000 - 13 000 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, 10 st, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
BARSTOL, svartlackerat trä, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
GUNNAR NYLUND, ytterfoder, stengods, Rörstrand
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
SALONGSBORD, Louis XIV-stil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud550 SEK
Värdering5 000 SEK
KLACKRING, 18k guld, ABJ Stockholm 1947, med karneol, vikt ca 6,6 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 500 SEK
POSTHORN, mässing, läderlindat 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, plast, Modiss, "Acua", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
KOPP OCH ASSIETT, porslin, KPM, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, swedish grace, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
RING, 18k guld, med fasettslipad sten, vikt ca 3,5 g
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
SPEGLAR, 1 par, förgyllda och bronserade, 1800-tal
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering6 000 SEK
TAKLAMPA, industrimodell, 1900-tal, större modell
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 295 x 72 cm
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering3 500 SEK
ARNE LIDQVIST (1919-1975), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, Av Kungliga Patriotiska Sällskapet, vikt ca 24 g
Aktuellt bud10 000 SEK
Värdering14 000 SEK
BESTICK, 45 del, silver, tot vikt ca 1 140 g
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
STOLAR, 1 par, senbarock stil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 287 x 82 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 500 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, 8 st, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPA, Cottex, 1970-/80-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 200 x 305 cm
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering6 000 SEK
STÖVLAR, 1 par, dam, Lodi, strlk 38,5
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
GUCCI, väska, på hjul, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
PUMPS, 1 par, dam, MAB Studio, Italien, strlk 39
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
SKOR, 1 par, Ugg, strlk 40
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
STÖVLAR, 1 par, Ugg, strlk 40
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
SIDEBOARD, new englandstil, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT