12d 1h
LJUSKRONA, 1900-talets mitt_34122a_lg.jpeg
LJUSKRONA, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 1h
SOFFA, sengustaviansk, omkring år 1800, Sverige_34184a_lg.jpeg
SOFFA, sengustaviansk, omkring år 1800, Sverige
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 1h
BARSTOLAR, 4 st, Arper, 2000-tal_34233a_lg.jpeg
BARSTOLAR, 4 st, Arper, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 1h
SKÅL, sannolikt silver, Danmark, emaljarbete, 1900-talets mitt_33967a_8dc6a7d650c5aa0_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 1h
BORDSFOTOGENLAMPA, gjutjärn, 1800-/1900-tal_34032a_8dc6aac06c495e3_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 1h
BORDSSPEGEL, malm, 1900-talets första hälft_33966a_8dc6a7d3f141f12_lg.jpeg
BORDSSPEGEL, malm, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 1h
GLASFÖREMÅL, 3 del, bla karaff Kastrup Holmegaard, 1900-talets andra hälft _34113a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 1h
BESTICKDELAR, 8 del, silver, 1900-tal, tot vikt exkl knivar ca 231 g_33977a_8dc6a7f7f6242b4_lg.jpeg
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
12d 1h
HÅG, kontorsstol, "H05", 2000-tal_34208a_lg.jpeg
HÅG, kontorsstol, "H05", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 1h
FERRUCIO LAVIANI, taklampa, "Fly", Kartell, Italien_34136a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 1h
KAFFESKEDAR, 11 st, silver, GAB, 1959, vikt ca 111 g_33976a_8dc6a7f889c8e35_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 11 st, silver, GAB, 1959, vikt ca 111 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
12d 1h
VÄGGLYSTRAR, 1 par, bronserad metall, sannolikt 1900-talets första hälft _33987a_8dc6b71bd6a628e_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering900 SEK
12d 2h
FAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal_34017a_8dc6aabb1889d5b_lg.jpeg
FAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 2h
BRICKA, plåt, 1800-/1900-tal_34030a_8dc6b71ed5852e0_lg.jpeg
BRICKA, plåt, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 2h
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal_34172a_lg.jpeg
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 2h
MATTA, Marocko, ull, ca 300 x 192 cm_34201a_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ull, ca 300 x 192 cm
Aktuellt bud800 SEK
Värdering6 000 SEK
12d 2h
BARSTOL, Pedrali, Italien, 2000-tal_34188a_lg.jpeg
BARSTOL, Pedrali, Italien, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 2h
GOLVLAMPOR, 1 par, mässing, Danmark, 1900-talets andra hälft _34119a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 2h
VÄGGPENDYL, förgylld och bronserad, 1900-talets första hälft_33983a_8dc6b71c6eb203e_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 2h
JORGE PENSI, 8 st stolar, "Bikini chair", 2000-tal_34020a_8dc6ab33b615c55_lg.jpeg
JORGE PENSI, 8 st stolar, "Bikini chair", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 2h
MATTA, 2000-tal, ca 320 x 210 cm_34213a_lg.jpeg
MATTA, 2000-tal, ca 320 x 210 cm
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 2h
BESTICK, 17 del, silver, olika modeller, 1900-tal, tot vikt ca 235 g_34005a_8dc6aad832a3f35_lg.jpeg
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 2h
MATSALSSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _34216a_lg.jpeg
MATSALSSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 2h
KLACKRING, 14k guld, vikt ca 6,7 g_33986a_8dc6a7e85b412a1_lg.jpeg
KLACKRING, 14k guld, vikt ca 6,7 g
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
12d 2h
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), 3 st, blyerts, signerade och daterade bla 76_34116a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 2h
KISTA, allmoge, 1800-/1900-tal_34109a_lg.jpeg
KISTA, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 2h
LEKSAK, "Windy Juggling Elephant, Rosko Steele Inc, 1900-talets mitt_33956a_8dc6a7d4b95d764_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 2h
FISKERULLE, ABU, Record, Ambassadeur No 5000, AB Urfabriken Svängsta, 1900-talets andra hälft _33921a_8dc6a7cb8d1d221_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 2h
FAT OCH VAS, stengods, "Farina", Rörstrand, 1900-talets andra hälft _34063a_8dc6ab7601a6f15_lg.jpeg
FAT OCH VAS, stengods, "Farina", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 2h
BOX ARKITEKTER, golvlampa, PJ80, Örsjö Belysning, samtida_34163a_lg.jpeg
BOX ARKITEKTER, golvlampa, PJ80, Örsjö Belysning, samtida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 2h
BOKHYLLA, empirestil, 1900-talets början_34054b_8dc6a65a21cc869_lg.jpeg
BOKHYLLA, empirestil, 1900-talets början
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 500 SEK
12d 2h
SKEDAR, 33 st, silver, modell Svensk spets, 1920-tal, tot vikt ca 1 497 g_33975a_8dc6a7fe70d6a48_lg.jpeg
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
12d 2h
GOLVLAMPA, mässing och onyx, 1900-tal_34048a_8dc6b71faa13c3f_lg.jpeg
GOLVLAMPA, mässing och onyx, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 2h
SAMLING VINTAGE, bla Escada, storlek bla 38_34191a_lg.jpeg
SAMLING VINTAGE, bla Escada, storlek bla 38
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 2h
KRUS, stengods, sannolikt Westerwald, Holland, 1900-tal_34007a_8dc6aab7c715739_lg.jpeg
KRUS, stengods, sannolikt Westerwald, Holland, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
12d 2h
RING, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 2,9 g_33989a_8dc6a7e902f63c9_lg.jpeg
RING, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 2,9 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 2h
PALL, fladdermusmodell, omkring 1900-talets mitt_34158a_lg.jpeg
PALL, fladdermusmodell, omkring 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 2h
MULBERRY, handväska, 1900-talets andra hälft_33933a_8dc6a7d08f1ed3e_lg.jpeg
MULBERRY, handväska, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 2h
ARMBANDSUR, stål, Vostok Komandirskie, Ryssland/CCCP, 1900-talets andra hälft _33553a_8dc65c1e39109b0_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 2h
COLLIER, förgyllt silver, med granater, 1900-talets mitt_33895a_8dc6a97066406ad_lg.jpeg
COLLIER, förgyllt silver, med granater, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 2h
EILEEN GRAY, sidobord "E1027", Aram designs ClassiCon, 1900-/2000-tal_33909a_8dc6b4875c424ae_lg.jpeg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering3 000 SEK
13d 1h
FÅTÖLJER, 1 par, Skandiform, 2000-tal_34214a_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, Skandiform, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
13d 1h
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi, signerad_33978a_8dc6b71cefa01df_lg.jpeg
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
13d 1h
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida_34107a_lg.jpeg
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
13d 1h
BROSCHER OCH ÖRHÄNGEN, 4 del, silver, med markasiter, mestadels 1900-talets första hälft_33950a_8dc6a7e3dddf8ad_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
13d 1h
BARPALL, "Atelier", TAF Studio, Artek, 2021/22_34146a_lg.jpeg
BARPALL, "Atelier", TAF Studio, Artek, 2021/22
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
13d 1h
ORIENTMATTA, Ardabil, ca 295 x 195 cm_34126a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Ardabil, ca 295 x 195 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering5 000 SEK
13d 1h
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad_34235a_lg.jpeg
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT