10d 19h
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell_33937a_8dc6a7dc65cc990_lg.jpeg
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 19h
SPEGEL MED TRYMÅ, gustaviansk stil, 1800-tal_34223a_lg.jpeg
SPEGEL MED TRYMÅ, gustaviansk stil, 1800-tal
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering5 000 SEK
10d 19h
PLUNTA OCH SNAPSGLAS, 10 del, glas, 1900-tal_33914a_8dc6a7dd0130ac1_lg.jpeg
PLUNTA OCH SNAPSGLAS, 10 del, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 19h
SPEGEL, empirestil, förgylld och bronserad, 1800-tal_33992a_8dc6b734b2c76c3_lg.jpeg
SPEGEL, empirestil, förgylld och bronserad, 1800-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering3 000 SEK
10d 19h
BRASVERKTYG, smide, 1900-tal_34134a_lg.jpeg
BRASVERKTYG, smide, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 19h
STOLAR, 4 st, nyrokoko, 1800-talets slut_34034a_8dc6b48bafc7bf1_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, nyrokoko, 1800-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 19h
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 380 x 257 cm_34203a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 380 x 257 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
10d 19h
BORDSLAMPA, mässing, etikettmärkt W Decor, sannolikt 1900-talets andra hälft _34069a_8dc6b72adc58ec1_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, etikettmärkt W Decor, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 19h
BROSCH, brons och grön sten, Kalevala, 1900-talets andra hälft _33897a_8dc6a96e93105d6_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 19h
_34170a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 19h
ISKOS-BERLIN, snurrstol, "Fiber side chair", för Muuto, 2000-tal_34117a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 19h
COLLIER, silver, 1900-talets andra hälft _33896a_8dc6a96fb942ffd_lg.jpeg
COLLIER, silver, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 20h
ARMBAND OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, sannolikt 1900-talets mitt_33945a_8dc6a7e57bf18d8_lg.jpeg
ARMBAND OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, sannolikt 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 20h
ANDERS HELLSTEN (1916-1990), olja på duk, signerad och daterad -56_34124a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 20h
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida_34164a_lg.jpeg
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 20h
FÅTÖLJER, 1 par, Arper, 2000-tal_34186a_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, Arper, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 20h
GUNNAR LINDBERG (1915-1997), olja på pannå, signerad och daterad -55_34173a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 20h
STÅSTÖDSTOL, Muvman, 2000-tal_34218a_lg.jpeg
STÅSTÖDSTOL, Muvman, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 20h
ARMBANDSUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 17,5 g_33920a_8dc6a7edfea8245_lg.jpeg
ARMBANDSUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 17,5 g
Aktuellt bud800 SEK
Värdering3 000 SEK
10d 20h
SKRIVSTOL, Martela, 2000-tal_34169a_lg.jpeg
SKRIVSTOL, Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 20h
MARIANNE WESTMAN, marmeladburk med lock, porslin, 'Picknick', Rörstrand, nr 134, 1900-talets mitt_33969a_8dc6a7d962e891e_lg.jpeg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
10d 20h
ORIENTMATTA, Meshed, ca 287 x 206 cm_34222a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Meshed, ca 287 x 206 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 SEK
10d 20h
KARMSTOL, Bombastik 2013_34195a_lg.jpeg
KARMSTOL, Bombastik 2013
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 20h
KARMSTOL, Bombastik 2013_34198a_lg.jpeg
KARMSTOL, Bombastik 2013
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 20h
KARMSTOL, Bombastik 2013_34202a_lg.jpeg
KARMSTOL, Bombastik 2013
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 20h
ANTTI KOTILAINEN, 1 par barstolar, "Sola", Martela, 2000-tal_34181a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 20h
MARIANNE WESTMAN, uppläggningsfat, porslin, "Mon Amie", Rörstrand, 1900-talets andra hälft _33970a_8dc6b477619d8a0_lg.jpeg
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
10d 20h
BARPALLAR, 1 par, Offecct, 2000-tal_34192a_lg.jpeg
BARPALLAR, 1 par, Offecct, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 20h
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal_34221a_lg.jpeg
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 20h
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft_34031a_8dc6b71e34aa7e3_lg.jpeg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 20h
 JOHAN LINDSTÉN, golvlampa, "Orbit", formgiven 2011, Gärsnäs_33789a_lg.jpeg
JOHAN LINDSTÉN, golvlampa, "Orbit", formgiven 2011, Gärsnäs
Aktuellt bud250 SEK
Värdering5 000 SEK
10d 20h
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal_34075a_8dc6ab3165f92ae_lg.jpeg
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 20h
BORDSLAMPA, Kina, porslin, sannolikt 1900-tal_34000a_8dc6aac35cafbf7_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Kina, porslin, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 20h
PELARFOT, gjutjärn, till cafébord, 1900-tal_33912a_8dc6b48697036b7_lg.jpeg
PELARFOT, gjutjärn, till cafébord, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 20h
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, signerad _33957a_8dc6a7d779cb0c9_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
10d 20h
LJUSSTAKAR OCH FAT, keramik, ST.Eriks Upsala_34189a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR OCH FAT, keramik, ST.Eriks Upsala
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 20h
WILHELM KÅGE, fat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-tal_34016a_8dc6aabdda5f348_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, fat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 20h
WILHELM KÅGE, skålfat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, stämpelsignerad _33958a_8dc6a7d58f16628_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, skålfat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, stämpelsignerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
10d 20h
ORIENTMATTA, ca 217 x 308 cm_33979a_8dc6b72810a9329_lg.jpeg
ORIENTMATTA, ca 217 x 308 cm
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 20h
BROSCH, 14k guld, med mikromosaik, sannolikt Italien, tot vikt ca 2,4 g_34073a_8dc6b72f6a56808_lg.jpeg
BROSCH, 14k guld, med mikromosaik, sannolikt Italien, tot vikt ca 2,4 g
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
10d 20h
BORDSTELEFON, "Rikstelefon", 1900-talets början_33951a_8dc6a7ce91109c6_lg.jpeg
BORDSTELEFON, "Rikstelefon", 1900-talets början
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 20h
SHIN AZUMI, 7 del, matsalsmöbel, ek, "Nara", Fredericia, Danmark, 2000-tal _33907a_8dc6b729fa23be8_lg.jpeg
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering6 000 SEK
10d 21h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med odlade pärlor och diamanter, tot vikt ca 2,8 g_33320a_8dc62dde7b3a9ff_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med odlade pärlor och diamanter, tot vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud850 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 21h
ARMBAND, 18k guld, ERG Stockholm 1965, vikt ca 26,5 g_33922a_8dc6a7ed45269de_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, ERG Stockholm 1965, vikt ca 26,5 g
Aktuellt bud12 000 SEK
Värdering15 000 SEK
11d 19h
SKEDAR, 3 st, mässing, 1800-tal_34041a_8dc6ab79f45409a_lg.jpeg
SKEDAR, 3 st, mässing, 1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 19h
FICKUR, 14k guld, tot vikt ca 86 g_33547a_8dc62ddc9f52e06_lg.jpeg
FICKUR, 14k guld, tot vikt ca 86 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
11d 19h
HEE WELLIN, fåtölj samt ottoman, "About a lounge 82", samtida_34132a_lg.jpeg
HEE WELLIN, fåtölj samt ottoman, "About a lounge 82", samtida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
11d 19h
HÄNGE, 18k guld, med 14 diamanter, tot vikt ca 1,3 g_33939a_8dc6a7ea13bea9d_lg.jpeg
HÄNGE, 18k guld, med 14 diamanter, tot vikt ca 1,3 g
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT