Senast inkommet
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
KLÄDHÄNGARE, "Afteroom coat hanger", Menu, samtida
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 3", &Tradition
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
KRAVATTNÅL OCH ARMBAND, 18k guld, tot vikt ca 4,8 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 8,8 g
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering5 000 SEK
PENTTI SARPANEVA, armband, brons, Finland, 1960-/1970-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 297 x 202 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
BORDSLAMPSFOT, mässing, empirestil, sannolikt Gusums Bruk
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
TEKANNOR OCH MUGG, 3 del, porslin, Kina/Japan, bla 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
MINIATYRMÅLNING, 1800-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
MATTA, Kelim, ca 305 x 207 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1960-/70-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
ORIENTMATTA, Afghan, galleri, ca 391 x 80 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
FÅTÖLJ, Scandinavia AB, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, Leco, 1960-/70-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering3 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, Kelim, modern design, ca 360 x 255 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 5", &Tradition
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
LOCKURNOR, 1 par, porslin, England, 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
SOFFA, tvådelad, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
ASSIETTER, 12 st, porslin, Wedgwood, 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, Kelim, ca 344 x 253 cm
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering9 000 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
ROLF BERG, figur, lergods, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud900 SEK
Värdering300 SEK
LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
TEKANNA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
SMYCKESKRIN, 2 st, bla skinn, 1900-talets slut
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING VINTAGE, bla Lexington, Burberry, Bondelid, Filippa K, strlk ca 38
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
STÖVLAR, 1 par, dam, Lodi, strlk 38,5
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
GUCCI, väska, på hjul, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
PUMPS, 1 par, dam, MAB Studio, Italien, strlk 39
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
SKOR, 1 par, Ugg, strlk 40
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
STÖVLAR, 1 par, Ugg, strlk 40
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
SIDEBOARD, new englandstil, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
LÄNKAR, 18k guld, till armbandsur, tot vikt ca 10 g
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering5 000 SEK
SYBORD, Karl Johansstil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
30/4 12.30 - 15.00, 1/5 STÄNGT