2d 22h
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft _33870a_lg.jpeg
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 22h
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, matsalsmöbel, 13 delar, NK, 1965_33840a_lg.jpeg
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, matsalsmöbel, 13 delar, NK, 1965
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 SEK
2d 22h
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampor, 1 par, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt_33772a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 22h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal_33734a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering4 000 SEK
2d 22h
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft _33609a_8dc65d4c8c76148_lg.jpeg
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 23h
BERNHARD HANDELL, färglitografi, signerad och numrerad_33808a_8dc65c144bc34ef_lg.jpeg
BERNHARD HANDELL, färglitografi, signerad och numrerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 23h
BANKETTER, 1 par, empirstil, 1800-/1900-tal_33847a_lg.jpeg
BANKETTER, 1 par, empirstil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 500 SEK
2d 23h
TAKLAMPA, större modell, möjligen Meridiani, Italien, samtida_33703a_lg.jpeg
TAKLAMPA, större modell, möjligen Meridiani, Italien, samtida
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 23h
FÄLLBORD, 1800-tal_33751a_lg.jpeg
FÄLLBORD, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 23h
BROSCH, 18k guld, vikt ca 7,9 g_33356a_8dc62d8b8359464_lg.jpeg
BROSCH, 18k guld, vikt ca 7,9 g
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
2d 23h
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, silverlås, 1900-talets andra hälft _33761a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 23h
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda_33574a_8dc6503f2ee4351_lg.jpeg
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 23h
DRÄKT, dam, Escada, 1980-/90-tal, strlk ca 38_33865a_lg.jpeg
DRÄKT, dam, Escada, 1980-/90-tal, strlk ca 38
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 23h
 ELLJUSSTAKE, luciatåg, trä, design Sten Bengtsson, 2000-tal_33597a_8dc650459576b27_lg.jpeg
ELLJUSSTAKE, luciatåg, trä, design Sten Bengtsson, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
2d 23h
RIKARD LINDSTRÖM (1882-1943), olja på duk, 1900-tal, signerad_32795a_8dc604592bf4404_lg.jpeg
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 23h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt_33831a_8dc65dd0cc67b8c_lg.jpeg
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
2d 23h
ALBERT SJÖSTRÖM (1883-1963), olja på pannå, signerad och daterad 1954_33782a_lg.jpeg
ALBERT SJÖSTRÖM (1883-1963), olja på pannå, signerad och daterad 1954
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 23h
LOUIS VUITTON, axelband, läder_33569a_8dc63680a9bf213_lg.jpeg
LOUIS VUITTON, axelband, läder
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
2d 23h
ROLEX, Oyster Precision, armbandsur, 1974_33694a_lg.jpeg
ROLEX, Oyster Precision, armbandsur, 1974
Aktuellt bud13 500 SEK
Värdering25 000 SEK
2d 23h
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal_33634a_8dc650534e78b68_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 21h
BURK MED LOCK, sten och mässing, Italien, sannolikt 1900-talets mitt_33968a_8dc6a7d6e0e7526_lg.jpeg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
3d 21h
RING, 14k guld, med odlade pärlor, vikt ca 1,9 g_33898a_8dc6a96dfb20f5e_lg.jpeg
RING, 14k guld, med odlade pärlor, vikt ca 1,9 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering700 SEK
3d 21h
GOLVVAS, lergods, 1900-tal_33936a_8dc6b484ed6fe4b_lg.jpeg
GOLVVAS, lergods, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 21h
FAT, 5 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_34059a_8dc6ab58a4c0099_lg.jpeg
FAT, 5 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 21h
RING, 18k guld, med cabochonslipad ametist, Stokholm otydlig årsstämpel, vikt ca 5,2 g_33327a_8dc62db435fc64f_lg.jpeg
RING, 18k guld, med cabochonslipad ametist, Stokholm otydlig årsstämpel, vikt ca 5,2 g
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 22h
CHIFFONJÉ, sengustaviansk, 1800-talets första hälft _33791a_lg.jpeg
CHIFFONJÉ, sengustaviansk, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 22h
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal_34211a_lg.jpeg
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 22h
ROLAND K NILSSON (född 1942), olja på duk, signerad och daterad 1964_34051a_8dc6a02747d8e52_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 22h
HISSGARDIN, bomull, "Stensöta", GP & J Baker, 2000-tal_34013a_8dc6b71a631b2df_lg.jpeg
HISSGARDIN, bomull, "Stensöta", GP & J Baker, 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
3d 22h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, CG Hallberg, 1945_34037a_8dc6aab9fdf96ce_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, CG Hallberg, 1945
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 22h
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 6,5 g_33940a_8dc6a7e71097d46_lg.jpeg
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 6,5 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 22h
MATGRUPP, 13 del, design Ingmar Ottossons Möbelsnickeri AB, Jönköping, 2000-tal_33904a_8dc6b483bfd9b49_lg.jpeg
Aktuellt bud500 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 22h
VITRINSKÅP, design Ingmar Ottossons Möbelsnickeri AB, Jönköping, 2008_33905a_8dc6b482d2496f1_lg.jpeg
VITRINSKÅP, design Ingmar Ottossons Möbelsnickeri AB, Jönköping, 2008
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 22h
MATTA, galleri, Kelim, ca 385 x 85 cm_34179a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Kelim, ca 385 x 85 cm
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 22h
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal_34200a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 22h
TERRIN, FAT OCH SÅSSNIPA, 3 del, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34015a_8dc6aad227ac395_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 22h
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad_34149a_lg.jpeg
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 22h
BOKSKÅP, Karl Johan, 1800-talets första hälft _33790a_lg.jpeg
BOKSKÅP, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering9 000 SEK
3d 22h
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal_33999a_8dc6a8f4d52ed8d_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 22h
RING, 18k guld, vikt ca 5,5 g_33927a_8dc6a7ebb147b7b_lg.jpeg
RING, 18k guld, vikt ca 5,5 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 500 SEK
3d 22h
SNEDKLAFFSEKRETÄR, sengustaviansk, omkring år 1800_34215b_lg.jpeg
SNEDKLAFFSEKRETÄR, sengustaviansk, omkring år 1800
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 22h
SAMLING RESEUR, 7 st, brons och mässing, 1900-tal_33985a_8dc6aad33ae23fd_lg.jpeg
SAMLING RESEUR, 7 st, brons och mässing, 1900-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 22h
KARMSTOLAR OCH STOLAR, 6 del, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal_34219a_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 SEK
3d 22h
SOFFA OCH 2 ST KARMSTOLAR, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal_34212a_lg.jpeg
SOFFA OCH 2 ST KARMSTOLAR, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
3d 22h
MATTA, Kelim, ca 297 x 199 cm_34168a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 297 x 199 cm
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 22h
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T1 hög", Flos, Italien, samtida _34148a_lg.jpeg
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T1 hög", Flos, Italien, samtida
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 22h
TURE FABIANSSON (1910-1994), olja på duk, signerad och daterad -36._34152a_lg.jpeg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 22h
MATSALSSKÅP, gustaviansk stil, 1900-tal_34023a_8dc6b48a43eb2d3_lg.jpeg
MATSALSSKÅP, gustaviansk stil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT