1
17h 26 m
MILAN VOBRUBA, 3 st, vaser och skål, glas, Gusum, 1900-talets slut_33765a_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 30 m
LJUSLYKTOR, 3 st, glas, Orrefors, etikettmärkta_33888a_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 3 st, glas, Orrefors, etikettmärkta
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
17h 50 m
SKÅL OCH COASTERS, 11 del, glas, Iittala, 1900-talets mitt_33813a_8dc65e7e840a56b_lg.jpeg
SKÅL OCH COASTERS, 11 del, glas, Iittala, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
18h 14 m
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda_33574a_8dc6503f2ee4351_lg.jpeg
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 17h
VINKANNA, glas och metall, 1900-talets första hälft_33910a_8dc6a7caf616281_lg.jpeg
VINKANNA, glas och metall, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 17h
SKULPTUR, glas, Wentzelholms glashytta, på lös ljussockel, 1900-/2000-tal_34220a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 16h
RODOLFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 17h
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
3d 18h
GUNNAR ASPLUND, vägglampa, ASEA Skandia, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
4d 16h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, signerad
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering5 000 SEK
4d 18h
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 18h
VAS, glas, Orrefors, 1900-tal_34140a_lg.jpeg
VAS, glas, Orrefors, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 18h
VAS, glas, Reijmyre, 1900-tal_34014a_8dc6aabea89badf_lg.jpeg
VAS, glas, Reijmyre, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 17h
PLUNTA OCH SNAPSGLAS, 10 del, glas, 1900-tal_33914a_8dc6a7dd0130ac1_lg.jpeg
PLUNTA OCH SNAPSGLAS, 10 del, glas, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 17h
GUNNEL SAHLIN, skålfat, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerat_34125a_lg.jpeg
GUNNEL SAHLIN, skålfat, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerat
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 17h
BERTIL VALLIEN, skulptur, glas, Kosta Boda Atelier, signerad och numrerad _34076a_lg.jpeg
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK
7d 17h
SKÅL OCH LJUSSTAKAR, 5 del, kristall, "Sofiero", Gunnar Cyrén, Orrefors, 1900-/2000-tal_33961a_8dc6b4781717a82_lg.jpeg
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
7d 18h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft _34127a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 17h
GLASFÖREMÅL, 3 del, bla karaff Kastrup Holmegaard, 1900-talets andra hälft _34113a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 17h
TEKANNA, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft_33911a_8dc6b73866f147b_lg.jpeg
TEKANNA, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 9-10/5 STÄNGT