- GlasRensa filter
MILAN VOBRUBA, 3 st, vaser och skål, glas, Gusum, 1900-talets slut
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSLYKTOR, 3 st, glas, Orrefors, etikettmärkta
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL OCH COASTERS, 11 del, glas, Iittala, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
VINKANNA, glas och metall, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
SKULPTUR, glas, Wentzelholms glashytta, på lös ljussockel, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
RODOLFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
GUNNAR ASPLUND, vägglampa, ASEA Skandia, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, signerad
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering5 000 SEK
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
VAS, glas, Orrefors, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
VAS, glas, Reijmyre, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
PLUNTA OCH SNAPSGLAS, 10 del, glas, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
GUNNEL SAHLIN, skålfat, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerat
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
BERTIL VALLIEN, skulptur, glas, Kosta Boda Atelier, signerad och numrerad
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK
SKÅL OCH LJUSSTAKAR, 5 del, kristall, "Sofiero", Gunnar Cyrén, Orrefors, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
GLASFÖREMÅL, 3 del, bla karaff Kastrup Holmegaard, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
TEKANNA, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 9-10/5 STÄNGT