- TextilRensa filter
DUK, linne, Linneväveriet i Horred, ca 250 x 145 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
DUKAR, 6 st, linne/bomull, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, Kelim, Bidjar, semiantik, ca 220 x 127 cm
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SERVETTER, 9 st, linnedamast, 1900-tal, mönster "Draken"
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
ROCK/KIMONO, Japan, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelimvävnader, ca 50 x 50 cm
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
RISTOMATTI RATIA, duk, bomull, "Aritmetiikka 3", Marimekko, sannolikt 1980-/90-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
JOSEF FRANK, 6 st, bordstabletter, "Tulpan", Firma Svenskt Tenn, 1900-talets slut
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, vävnad, "Grodblad", signerad AB MMF, 1900-talets mitt
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
KOMON/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 800 SEK
HAORI/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
30/4 12.30 - 15.00, 1/5 STÄNGT