- MåleriRensa filter
MAJ NORÉN (1926-2006), olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
OLLE HJORTZBERG (1872-1959), olja på pannå, signerad och daterad 1923
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
ALEXANDER KUNICKI (Polen, född 1938), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
MINIATYRMÅLNING, 1800-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
CAMILLA CEDERQUIST (född 1974), olja på duk, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering4 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
MINIATYRMÅLNING, 1800-tal, i bronsram
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK
EVALD HEDENSTRÖM (1909-1996), olja på duk, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering4 000 SEK
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
ALBERT SJÖSTRÖM (1883-1963), olja på pannå, signerad och daterad 1954
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
JOHAN KROUTHÉN (1858-1932), olja på duk, signerad och daterad 1926
Aktuellt bud30 000 SEK
Värdering40 000 - 50 000 SEK
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), olja på duk, signerad och daterad-35
Aktuellt bud4 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
MOSSE STOOPENDAAL (1901-1948), olja på duk, signerad och daterad 36
Aktuellt bud6 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Aktuellt bud60 000 SEK
Värdering60 000 - 80 000 SEK
SEVERIN NILSON (1846-1918), olja på duk, signerad
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
EINAR JOLIN (1890-1976), olja och blyerts på pannå, signerad och daterad 1940
Aktuellt bud13 000 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), olja på duk, signerad
Aktuellt bud16 000 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering5 000 SEK
ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
30/4 12.30 - 15.00, 1/5 STÄNGT