Börjar: 3 jun 2022 15:30Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
VICKE LINDSTRAND, glas, Kosta, 1900-talets andra hälft _3638a_8da4556d4738c67_lg.jpeg
VICKE LINDSTRAND, glas, Kosta, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
SATSBORD, 3 del, 1950-/60-tal, fanerat med teak_3642a_8da42941608b6c8_lg.jpeg
SATSBORD, 3 del, 1950-/60-tal, fanerat med teak
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
MATGRUPP, 5 del, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft_3615a_8da4295bf9b88f2_lg.jpeg
MATGRUPP, 5 del, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering1 200 SEK
KISTA, ek, renässansstil, 1800-tal_3639a_8da440c43f23406_lg.jpeg
KISTA, ek, renässansstil, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets mitt _3634a_8da42840ece1be4_lg.jpeg
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering600 SEK
KANDELABER, mässing, Nyköpings Bruk, 1800-tal, nr 2_3647a_8da449c7008ab56_lg.jpeg
KANDELABER, mässing, Nyköpings Bruk, 1800-tal, nr 2
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft, fanerad med mahogny_3636a_8da454c5093042c_lg.jpeg
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft, fanerad med mahogny
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
BYRÅ, 1900-tal_3637b_8da4293f7419de1_lg.jpeg
BYRÅ, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOL, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft _3641a_8da42940905aac9_lg.jpeg
KARMSTOL, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TANDLÄKARSKÅP, 1900-talets första hälft_3644a_8da42959217bf3c_lg.jpeg
TANDLÄKARSKÅP, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, fanerad med olika träslag_3645a_8da454b93648349_lg.jpeg
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, fanerad med olika träslag
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, Lammhults, 2000-tal_3659a_8da4294ca64f1c0_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 4 st, Lammhults, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
SPEGELBYRÅ, 1800-talets andra hälft, fanerad med mahogny oh valnöt_3648a_8da44107c244ce9_lg.jpeg
SPEGELBYRÅ, 1800-talets andra hälft, fanerad med mahogny oh valnöt
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 SEK
SOFFBORD, art déco, 1920-/30-tal_3649a_8da429448d9082d_lg.jpeg
SOFFBORD, art déco, 1920-/30-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand_3650a_8da43b1751aa462_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, silver, Finland, tot vikt exkl knivar ca 1531 g_3700b_8da4471a5064ea5_lg.jpeg
BESTICKUPPSÄTTNING, silver, Finland, tot vikt exkl knivar ca 1531 g
Slutpris6 000 SEK
Värdering8 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets slut, fanerad med valnöt_3616a_8da454be4c723b1_lg.jpeg
BYRÅ, 1800-talets slut, fanerad med valnöt
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
BORDSPENDYL, 1800-/1900-tal, marmorsockel, bronserad_3678a_8da433f400df19f_lg.jpeg
BORDSPENDYL, 1800-/1900-tal, marmorsockel, bronserad
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
ZOIA KRUKOWSKAJA, olja och guld på pannå, signerad_3656a_8da449ca6a4a88b_lg.jpeg
ZOIA KRUKOWSKAJA, olja och guld på pannå, signerad
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
ATENNIENNHYLLA, omkring år 1900_3658a_8da4294666fca40_lg.jpeg
ATENNIENNHYLLA, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
KAFFEKVARN, Enterprise Manufacturing Co, Philadelphia, USA, No 2_3610a_8da43502739d85b_lg.jpeg
KAFFEKVARN, Enterprise Manufacturing Co, Philadelphia, USA, No 2
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
PHILIPPE STARCK, skrivbordslampa, "Archimoon", Flos, Italien_3661a_8da448698b37880_lg.jpeg
PHILIPPE STARCK, skrivbordslampa, "Archimoon", Flos, Italien
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
PHILIPPE STARCK, skrivbordslampa, "Archimoon", Flos, Italien_3662a_8da4486b39500bc_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
PHILIPPE STARCK, skrivbordslampa, "Archimoon", Flos, Italien_3663a_8da4486c2283aee_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
TV, TCL, 32 tum_3084a_8da441e2fb1d04f_lg.jpeg
TV, TCL, 32 tum
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
MAX BILDE, olja på duk, signerad, daterad à tergo -63_3909a_8da434069abbd23_lg.jpeg
MAX BILDE, olja på duk, signerad, daterad à tergo -63
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
SYBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft _3652a_8da42942e677758_lg.jpeg
SYBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1900-tal_3724a_lg.jpeg
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, olja på duk, med plakett W Shayer_3676a_8da43426f718741_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, olja på duk, med plakett W Shayer
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
BORDSPENDYL, förgylld brons, Frankrike, 1800-tal_3677a_8da452d5e798029_lg.jpeg
BORDSPENDYL, förgylld brons, Frankrike, 1800-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
SÄNGBORD, 1 par, rokokostil, 1900-talets första hälft_3686a_8da4294d6b15e17_lg.jpeg
SÄNGBORD, 1 par, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
TEKANNA, porslin, Kanton, Kina, 1800-/1900-tal_3679a_8da43b1cc908609_lg.jpeg
TEKANNA, porslin, Kanton, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ANSHELM DAHL, olja på duk, signerad_3681a_8da434287c3f8ba_lg.jpeg
ANSHELM DAHL, olja på duk, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
TAKAMPEL, Karl Johan-stil, 1900-talets första hälft_3894a_8da440d5d63d95c_lg.jpeg
TAKAMPEL, Karl Johan-stil, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med smaragder och briljantslipade diamanter _3602a_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med smaragder och briljantslipade diamanter
Slutpris8 000 SEK
Värdering10 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt 17 g_3735a_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, vikt 17 g
Slutpris6 000 SEK
Värdering7 000 SEK
KLÄDKROK, mässing, 1800-/1900-tal, sk studenthängare _3959a_8da4475146920c7_lg.jpeg
KLÄDKROK, mässing, 1800-/1900-tal, sk studenthängare
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, ca 154 x 252 cm_3685a_8da441ef762ddbc_lg.jpeg
ORIENTMATTA, ca 154 x 252 cm
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
SERVIETTER, 17 st, linnedamast, 1900-tal_3689a_8da44e62576f4e5_lg.jpeg
SERVIETTER, 17 st, linnedamast, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
SERVIETTER, 12 st, linnedamast, 1900-tal_3690a_8da44e603d37397_lg.jpeg
SERVIETTER, 12 st, linnedamast, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
SERVIETTER, 33 st, linnedamast, 1900-tal_3692a_8da44e5f19cb4bb_lg.jpeg
SERVIETTER, 33 st, linnedamast, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
DUKAR, 4 st, linnedamast, bla jugendmönster, bla ca 230 x 148 cm_3693a_8da44e644e9eb72_lg.jpeg
DUKAR, 4 st, linnedamast, bla jugendmönster, bla ca 230 x 148 cm
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
MATSKEDAR, 4 st, silver, olika smeder, svenska stämplar bl a 1804 och 1816, tot vikt ca 260 g_3695a_8da43b0827df408_lg.jpeg
MATSKEDAR, 4 st, silver, olika smeder, svenska stämplar bl a 1804 och 1816, tot vikt ca 260 g
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
SILVERBESTICK, 6 del, bla MGAB1938, tot vikt ca 126 g _3698a_8da43b09a5f3b52_lg.jpeg
SILVERBESTICK, 6 del, bla MGAB1938, tot vikt ca 126 g
Slutpris500 SEK
Värdering200 SEK
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft, vitmålat_3627a_8da4294e2a1f519_lg.jpeg
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft, vitmålat
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
RAGUSKED, silver, vikt 136 g_3702a_8da4472024134aa_lg.jpeg
RAGUSKED, silver, vikt 136 g
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
ALBERT SJÖSTRÖM, oljemålning, signerad och daterad 1942_3706a_8da43423ab0145c_lg.jpeg
ALBERT SJÖSTRÖM, oljemålning, signerad och daterad 1942
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
SERVERINGSBESTICK, 7 del, silver, tot vikt ca 201 g_3707a_8da447085f4200c_lg.jpeg
SERVERINGSBESTICK, 7 del, silver, tot vikt ca 201 g
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK