Börjar: 5 jan 2022 13:41Avslutas: 24 jan 2022 17:00
Januariauktion
Januariauktionen är avslutad
Se slutpriser i katalogen nedan
- MöblerRensa filter
SERVERINGSVAGN, mässing, 1900-talets andra hälft, skivor av glas
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 SEK
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 800 SEK
JONAS BOHLIN, tidskriftshylla "Zink", Källemo, Värnamo
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
SOFFA, Søren Lund, Danmark, 2000-tal
Slutpris11 000 SEK
Värdering6 000 SEK
Slutpris10 000 SEK
Värdering6 000 SEK
BOKHYLLA, 1940-tal, fanerad med mahogny
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
KORGSTOL, "Pil", Bengt Ruda, för Ikea, 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft, fanerad med valnöt
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
PINNSTOLAR, 4 st, snarlika, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
BRUNO MATHSSON, sideboard "MI806", masurbjörk, skjutdörrar
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 500 SEK
JOSEF FRANK, fåtölj, "568", Firma Svenskt Tenn
Slutpris10 600 SEK
Värdering8 000 SEK
PIEDESTAL, 1900-tal, gråmålad
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris12 100 SEK
Värdering8 000 SEK
STOL, allmoge, 1700-/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KOLONNSKÅP, sent 1800-/tidigt 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, "Alexandra", Fogia, 2000-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
SOFFBORD, 1 par, 2000-tal, skivor med rotfanér
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
JOSEF FRANK, sideboard, "1015", Firma Svenskt Tenn
Slutpris19 500 SEK
Värdering25 000 SEK
SOFFBORD, 2000-tal, skiva med rotfanér
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
SAMI KALLIO, 4 st, stolar, "Y5", Hans K, svartbetsad alm
Slutpris7 000 SEK
Värdering4 000 SEK
SKRIVBORD, England, sent 1900-tal, större modell
Slutpris4 800 SEK
Värdering2 000 SEK
JOSEF FRANK, soffbord, "1020", Firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
STOL, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SAMI KALLIO, 4 st, barstolar, "Y5", Hans K, svartbetsad alm
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", Mathsson International
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 500 SEK
TABURETT, Louis XVI-stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
JOSEF FRANK, soffa, modell 678, för Firma Svenskt Tenn, 1900-talets senare del
Slutpris13 500 SEK
Värdering10 000 SEK
PALL/SIDOBORD, svartlackerad metall, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BANKETT, 1800-talets mitt, björk
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
KARMSTOL, Thonetstil, tidigt 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
STOLAR, 4 st, 1950-/60-tal, teak, Fartstrup, Danmark
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 500 SEK
SYBORD, Karl Johanstil, 1900-tal, med rotfanér
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
TABURETT, 1800-talets första hälft, fanerad med mahogny
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
SERVERINGSVAGN, 1950-/60-tal, teak
Slutpris2 200 SEK
Värdering600 SEK
BARNSTOL/FRISÖRSTOL, 1900-talets första hälft, snurrbar
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, 1960-tal, vitlackerad, beslag av mässing
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
HÖRNSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SEKRETÄR, 1900-talets första hälft, bonad björk
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MATGRUPP, 5 del, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
NISSEN & GEHL, sideboard "AK 2730", Naver Collection, Danmark
Slutpris22 000 SEK
Värdering15 000 SEK
HANS JOHANSSON, soffbord, "Tema", Karl Andersson & Söner
Slutpris4 400 SEK
Värdering1 800 SEK
JONAS BOHLIN, stol, "Vilda 3", Gemla
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1930-tal, björk, kromade detaljer
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
SKRIVSTOL, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
BARBORD, 1930-/40-tal, fanerat med bonad björk
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK