Last received
BVLGARI, collier, 18k guld, briljantslipade diamanter, vikt ca 82 g
Current bid34,000 SEK
Est35,000 - 40,000 SEK
LOUIS VUITTON, weekendbag, "Keepall 50", Frankrike 1990
Current bid2,800 SEK
Est5,000 SEK
LOUIS VUITTON, "Monte Carlo Jewelry Bag", smyckesskrin
Current bid1,200 SEK
Est3,000 SEK
Current bid1,600 SEK
Est4,000 SEK
SANDSTRÖM & DE WITT, collier, turkoser, lås av sterlingsilver, Linköping 2006
Current bid950 SEK
Est4,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt England 1800-/1900-tal, olja på duk, signerad John Morelle
Current bid2,200 SEK
Est4,000 SEK
ALF SVENSSON, 3 st, vägglampor, mässing, Bergboms, 1950-/60-tal
Current bid4,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, matbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark
Starting bid200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Current bid2,200 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
Current bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, brännförgylld brons och marmor, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), etsning, signerad och daterad
Current bid550 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Current bid1,600 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, sannolikt 1800-talets första hälft
Current bid4,800 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Current bid26,000 SEK
Est25,000 - 30,000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, no 21, 1900-tal
Current bid2,800 SEK
Est5,000 SEK
KAKELUGN, fajans, Stockholm, omkring år 1790
Current bid10,500 SEK
Est60,000 - 80,000 SEK
SALSSKÅP, rokoko, stockholmsarbete i Christian Linnings art, 1700-talets andra hälft
Current bid4,200 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
RING, 18k vitguld, med safir och diamanter, tot vikt ca 9,5 g
Current bid4,200 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
OMEGA, De Ville, damarmbandsur, 18k guld, total vikt ca 28 g
Current bid10,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
ARMBAND, platina, art déco, 1900-talets första hälft, med diamanter ca 7.50 ct
Current bid10,000 SEK
Est40,000 - 50,000 SEK
RING, 14k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 1.00 ct, sannolikt 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 5 g
Current bid2,200 SEK
Est5,000 SEK
GIUGLIO LACCHETTO, bordslampa, "Magneto", Foscarini, Italien, nutida
Current bid800 SEK
Est1,800 SEK
PASCAL MOURGUE, soffa/dagbädd samt fotpall, "Smala" Ligne Roset, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
FIGUR, anka, läder, Dimitri Omersa och Co, Firma Svenskt Tenn
Current bid600 SEK
Est2,000 SEK
BREITLING, armbandsur, stål, kronograf, 1900-talets mitt
Current bid5,000 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
Current bid250 SEK
Est5,000 SEK
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, golvlampa, "Cobra", för Gubi, nutida
Current bid200 SEK
Est4,000 SEK
MOSSE STOOPENDAAL (1901-1948), olja på duk, signerad och daterad 36
Current bid6,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK