1
7h 37m
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, "Kantarelli", Iittala, Finland_33755a_lg.jpeg
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, "Kantarelli", Iittala, Finland
Current bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
8h 27m
ISHINK/VINKYLARE, glas, Boda, 1900-talets mitt_33836a_lg.jpeg
ISHINK/VINKYLARE, glas, Boda, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
8h 43m
KARAFF, glas, sannolikt Reijmyre, 1900-tal_33828a_8dc65e799eea06f_lg.jpeg
KARAFF, glas, sannolikt Reijmyre, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
1d 7h
MILAN VOBRUBA, 3 st, vaser och skål, glas, Gusum, 1900-talets slut_33765a_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est300 SEK
1d 7h
LJUSLYKTOR, 3 st, glas, Orrefors, etikettmärkta_33888a_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 3 st, glas, Orrefors, etikettmärkta
Current bid100 SEK
Est300 SEK
1d 8h
SKÅL OCH COASTERS, 11 del, glas, Iittala, 1900-talets mitt_33813a_8dc65e7e840a56b_lg.jpeg
SKÅL OCH COASTERS, 11 del, glas, Iittala, 1900-talets mitt
Current bid250 SEK
Est300 SEK
1d 8h
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda_33574a_8dc6503f2ee4351_lg.jpeg
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
3d 7h
VINKANNA, glas och metall, 1900-talets första hälft_33910a_8dc6a7caf616281_lg.jpeg
VINKANNA, glas och metall, 1900-talets första hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
3d 7h
SKULPTUR, glas, Wentzelholms glashytta, på lös ljussockel, 1900-/2000-tal_34220a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 7h
RODOLFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida
Current bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
4d 7h
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal
Current bid3,200 SEK
Est5,000 SEK
4d 9h
GUNNAR ASPLUND, vägglampa, ASEA Skandia, 1900-talets mitt
Current bid1,600 SEK
Est2,500 SEK
5d 7h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, signerad
Current bid3,200 SEK
Est5,000 SEK
5d 9h
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
Current bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
6d 8h
VAS, glas, Orrefors, 1900-tal_34140a_lg.jpeg
VAS, glas, Orrefors, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
6d 8h
VAS, glas, Reijmyre, 1900-tal_34014a_8dc6aabea89badf_lg.jpeg
VAS, glas, Reijmyre, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
7d 7h
PLUNTA OCH SNAPSGLAS, 10 del, glas, 1900-tal_33914a_8dc6a7dd0130ac1_lg.jpeg
PLUNTA OCH SNAPSGLAS, 10 del, glas, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 7h
GUNNEL SAHLIN, skålfat, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerat_34125a_lg.jpeg
GUNNEL SAHLIN, skålfat, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerat
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 7h
BERTIL VALLIEN, skulptur, glas, Kosta Boda Atelier, signerad och numrerad _34076a_lg.jpeg
Current bid900 SEK
Est1,200 SEK
8d 8h
SKÅL OCH LJUSSTAKAR, 5 del, kristall, "Sofiero", Gunnar Cyrén, Orrefors, 1900-/2000-tal_33961a_8dc6b4781717a82_lg.jpeg
Current bid400 SEK
Est500 SEK
8d 8h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft _34127a_lg.jpeg
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
9d 7h
GLASFÖREMÅL, 3 del, bla karaff Kastrup Holmegaard, 1900-talets andra hälft _34113a_lg.jpeg
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
10d 7h
TEKANNA, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft_33911a_8dc6b73866f147b_lg.jpeg
TEKANNA, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK