1
8d 5h
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal
Current bid3,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
8d 5h
Current bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
9d 2h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, signerad
Current bid2,200 SEK
Est5,000 SEK
9d 3h
KANDELABRAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, no 21, 1900-tal
Current bid3,400 SEK
Est5,000 SEK
9d 3h
KAKELUGN, fajans, Stockholm, ca 1790
Current bid13,000 SEK
Est60,000 - 80,000 SEK
9d 3h
SMYCKESKRIN, trä, 1800-talets andra hälft
Current bid1,900 SEK
Est3,000 SEK
9d 3h
FIGUR, anka, läder, Dimitri Omersa och Co, Firma Svenskt Tenn
Current bid750 SEK
Est2,000 SEK
9d 3h
GUSUMS BRUK, 1 par kandelabrar, mässing, tidigt 1900-tal
Current bid5,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
9d 3h
Current bid3,400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
9d 3h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Tage Göthlin, Tesi, 1962
Current bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
9d 4h
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
9d 5h
LOUIS VUITTON, kabinväska, Pegase, 2000-tal
Current bid4,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
10d 3h
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal_33954a_8dc6aabf82fa546_lg.jpeg
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
10d 3h
KISTA, 1700-talets andra hälft_34033a_8dc6b721aa25ce7_lg.jpeg
KISTA, 1700-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 3h
KAGGE, allmoge, 1800-/1900-tal_33901a_8dc6a7ca34a8e53_lg.jpeg
KAGGE, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
10d 3h
SAMLING TÄNDSTICKOR, 1900-talets mitt_33973a_8dc6aad4004ae3e_lg.jpeg
SAMLING TÄNDSTICKOR, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
10d 3h
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34010a_8dc6aac50b017fa_lg.jpeg
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 4h
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal_33964a_8dc6a7d20de3725_lg.jpeg
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 4h
ASK, tenn, 1900-tal_33923a_8dc6a7cc2a79c28_lg.jpeg
ASK, tenn, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 2h
TEATERKIKARE, mässing och pärlemo, 1800-/1900-tal_33965a_8dc6a7d2a8595ae_lg.jpeg
TEATERKIKARE, mässing och pärlemo, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 2h
LJUSSTAKAR. ett par, trä och mässing, 1900-talets första hälft_34217a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 2h
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell_33937a_8dc6a7dc65cc990_lg.jpeg
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell
Current bid200 SEK
Est600 SEK
11d 3h
PLUNTA OCH SNAPSGLAS, 10 del, glas, 1900-tal_33914a_8dc6a7dd0130ac1_lg.jpeg
PLUNTA OCH SNAPSGLAS, 10 del, glas, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
11d 3h
BRASVERKTYG, smide, 1900-tal_34134a_lg.jpeg
BRASVERKTYG, smide, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 3h
BORDSLAMPA, mässing, etikettmärkt W Decor, sannolikt 1900-talets andra hälft _34069a_8dc6b72adc58ec1_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, etikettmärkt W Decor, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid400 SEK
Est2,000 SEK
11d 4h
PELARFOT, gjutjärn, till cafébord, 1900-tal_33912a_8dc6b48697036b7_lg.jpeg
PELARFOT, gjutjärn, till cafébord, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
11d 4h
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, signerad _33957a_8dc6a7d779cb0c9_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, signerad
Current bid300 SEK
Est500 SEK
11d 4h
LJUSSTAKAR OCH FAT, keramik, ST.Eriks Upsala_34189a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR OCH FAT, keramik, ST.Eriks Upsala
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 4h
WILHELM KÅGE, fat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-tal_34016a_8dc6aabdda5f348_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, fat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
11d 4h
WILHELM KÅGE, skålfat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, stämpelsignerad _33958a_8dc6a7d58f16628_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, skålfat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, stämpelsignerad
Current bid200 SEK
Est500 SEK
11d 4h
BORDSTELEFON, "Rikstelefon", 1900-talets början_33951a_8dc6a7ce91109c6_lg.jpeg
BORDSTELEFON, "Rikstelefon", 1900-talets början
Current bid100 SEK
Est300 SEK
12d 2h
SKEDAR, 3 st, mässing, 1800-tal_34041a_8dc6ab79f45409a_lg.jpeg
SKEDAR, 3 st, mässing, 1800-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
12d 3h
VÄRMELJUSHÅLLARE SAMT LJUSSLÄKARE, mässing, bla Skultuna, 1900-talets andra hälft_34199a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 3h
SAMLING SILVERFÖREMÅL, 8 del, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 169 g_33972a_8dc6a7df3f1af88_lg.jpeg
Current bid500 SEK
Est800 SEK
12d 3h
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, keramik, Rörstrand, 1900-talets mitt_33997a_8dc6aabc3f8910b_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est800 SEK
12d 3h
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal_34118a_lg.jpeg
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 3h
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, "Uten Silo", Vitra, samtida_34042a_8dc6b47935dd1bd_lg.jpeg
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, "Uten Silo", Vitra, samtida
Current bid950 SEK
Est2,000 SEK
12d 3h
VAS, keramik, Castelli, Perugia, Italien, 1900-tal_34003a_8dc6aab7122593e_lg.jpeg
VAS, keramik, Castelli, Perugia, Italien, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
12d 3h
SKÅL OCH LJUSSTAKAR, 5 del, kristall, "Sofiero", Gunnar Cyrén, Orrefors, 1900-/2000-tal_33961a_8dc6b4781717a82_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est500 SEK
12d 3h
ROYAL COPENHAGEN, vas, porslin, Musselmalet, nr 1/1016, 1900-talets andra hälft _33959a_8dc6a7d8e073f2e_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, vas, porslin, Musselmalet, nr 1/1016, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 4h
JOSEF EKBERG, fat, keramik, Gustavsberg, 1900-tal_33929a_8dc6a7ccba934a1_lg.jpeg
JOSEF EKBERG, fat, keramik, Gustavsberg, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
12d 4h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft _34127a_lg.jpeg
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
13d 2h
SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal_33962a_8dc6a7dbc83fad1_lg.jpeg
SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
13d 3h
BORDSFOTOGENLAMPA, gjutjärn, 1800-/1900-tal_34032a_8dc6aac06c495e3_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
13d 3h
GLASFÖREMÅL, 3 del, bla karaff Kastrup Holmegaard, 1900-talets andra hälft _34113a_lg.jpeg
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
13d 3h
VÄGGLYSTRAR, 1 par, bronserad metall, sannolikt 1900-talets första hälft _33987a_8dc6b71bd6a628e_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est900 SEK
13d 3h
BRICKA, plåt, 1800-/1900-tal_34030a_8dc6b71ed5852e0_lg.jpeg
BRICKA, plåt, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
13d 3h
GOLVLAMPOR, 1 par, mässing, Danmark, 1900-talets andra hälft _34119a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK