1
4d 2h
TAKLAMPA, större modell, möjligen Meridiani, Italien, samtida_33703a_lg.jpeg
TAKLAMPA, större modell, möjligen Meridiani, Italien, samtida
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 2h
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda_33574a_8dc6503f2ee4351_lg.jpeg
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
4d 2h
 ELLJUSSTAKE, luciatåg, trä, design Sten Bengtsson, 2000-tal_33597a_8dc650459576b27_lg.jpeg
ELLJUSSTAKE, luciatåg, trä, design Sten Bengtsson, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
5d 1h
BURK MED LOCK, sten och mässing, Italien, sannolikt 1900-talets mitt_33968a_8dc6a7d6e0e7526_lg.jpeg
Current bid250 SEK
Est800 SEK
5d 1h
GOLVVAS, lergods, 1900-tal_33936a_8dc6b484ed6fe4b_lg.jpeg
GOLVVAS, lergods, 1900-tal
Current bid250 SEK
Est400 SEK
5d 1h
FAT, 5 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_34059a_8dc6ab58a4c0099_lg.jpeg
FAT, 5 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 1h
HISSGARDIN, bomull, "Stensöta", GP & J Baker, 2000-tal_34013a_8dc6b71a631b2df_lg.jpeg
HISSGARDIN, bomull, "Stensöta", GP & J Baker, 2000-tal
Current bid400 SEK
Est600 SEK
5d 1h
TERRIN, FAT OCH SÅSSNIPA, 3 del, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34015a_8dc6aad227ac395_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 1h
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal_33999a_8dc6a8f4d52ed8d_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
5d 1h
SAMLING RESEUR, 7 st, brons och mässing, 1900-tal_33985a_8dc6aad33ae23fd_lg.jpeg
SAMLING RESEUR, 7 st, brons och mässing, 1900-tal
Current bid500 SEK
Est1,500 SEK
5d 2h
LACKASK, med kortlekar och marker, orientalisk, 1900-tal_34012a_8dc6aabd22453eb_lg.jpeg
LACKASK, med kortlekar och marker, orientalisk, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
5d 2h
SKÅLAR PÅ FOT, 2 st, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets mitt_33924a_8dc6a7cd4996004_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 2h
VÄGGRELIEFER, 2 st, metall, 1900-tal_34011a_8dc6b737caf7448_lg.jpeg
VÄGGRELIEFER, 2 st, metall, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
5d 2h
DUKAR OCH PLÄD, 6 st, linne/bomull, 1900-/2000-tal_34225a_lg.jpeg
DUKAR OCH PLÄD, 6 st, linne/bomull, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 1h
VÄGGLAMPETTER, 1 par, bronserad metall, sannolikt 1900-talets första hälft, större modell _33988a_8dc6b71b2cd7063_lg.jpeg
VÄGGLAMPETTER, 1 par, bronserad metall, sannolikt 1900-talets första hälft, större modell
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
6d 1h
ARBETSSTOL, Horreds, 2000-tal_34131a_lg.jpeg
ARBETSSTOL, Horreds, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 1h
KANDELABRAR, 1 par, mässing och trä, Knut Eriksson, Eskilstuna, 1900-talets mitt_34058a_8dc6ab78e403088_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, mässing och trä, Knut Eriksson, Eskilstuna, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 1h
LISA LARSON, figur, "Dora", stengods, Gustavsberg_34077a_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, "Dora", stengods, Gustavsberg
Current bid550 SEK
Est2,000 SEK
6d 1h
DJUPA TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34009a_8dc6a7ff2295c05_lg.jpeg
DJUPA TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
6d 1h
SKULPTUR, glas, Wentzelholms glashytta, på lös ljussockel, 1900-/2000-tal_34220a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 2h
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft_34197a_lg.jpeg
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
6d 2h
GLOBAL, knivblock, 6 delar, 2000-tal_34205a_lg.jpeg
GLOBAL, knivblock, 6 delar, 2000-tal
Current bid1,600 SEK
Est400 SEK
6d 2h
SERVISPORSLIN, 21 del, porslin, "Lola" Rörstrand, 1900-talets första hälft _34064a_8dc6b476499c02d_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 21 del, porslin, "Lola" Rörstrand, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 2h
TAVELBELYSNING, mässing, 1900-talets mitt_34008a_8dc6b73568f3cbb_lg.jpeg
TAVELBELYSNING, mässing, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
7d 1h
VÄGGSKÅP, allmoge, Härjedalen, 1800-talets andra hälft
Current bid8,200 SEK
Est4,000 SEK
7d 2h
VÄGGLYKTOR, 1 par, järn och glas, 1900-talets första hälft
Current bid800 SEK
Est3,000 SEK
7d 3h
LOUIS VUITTON, axelremsväska, 1900-tal
Current bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
7d 3h
LOUIS VUITTON, plånbok och etui, 1900-tal
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
7d 3h
LOUIS VUITTON, kalenderomslag
Current bid550 SEK
Est1,000 SEK
7d 3h
LOUIS VUITTON, handväska
Current bid1,900 SEK
Est4,000 SEK
7d 3h
LOUIS VUITTON, weekendbag, "Keepall 50", Frankrike 1990
Current bid3,400 SEK
Est5,000 SEK
7d 3h
LOUIS VUITTON, "Monte Carlo Jewelry Bag", smyckesskrin
Current bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
7d 3h
LOUIS VUITTON, glasögonfodral, sannolikt 2000-tal
Current bid400 SEK
Est1,000 SEK
7d 3h
LOUIS VUITTON, plånbok, sannolikt 2000-tal
Current bid400 SEK
Est1,500 SEK
7d 3h
Current bid1,800 SEK
Est4,000 SEK
7d 3h
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal
Current bid3,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
7d 4h
Current bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
8d 1h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, signerad
Current bid2,200 SEK
Est5,000 SEK
8d 1h
KANDELABRAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, no 21, 1900-tal
Current bid3,400 SEK
Est5,000 SEK
8d 1h
KAKELUGN, fajans, Stockholm, ca 1790
Current bid13,000 SEK
Est60,000 - 80,000 SEK
8d 1h
SMYCKESKRIN, trä, 1800-talets andra hälft
Current bid1,900 SEK
Est3,000 SEK
8d 1h
FIGUR, anka, läder, Dimitri Omersa och Co, Firma Svenskt Tenn
Current bid750 SEK
Est2,000 SEK
8d 2h
GUSUMS BRUK, 1 par kandelabrar, mässing, tidigt 1900-tal
Current bid5,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
8d 2h
Current bid3,400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
8d 2h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Tage Göthlin, Tesi, 1962
Current bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
8d 3h
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
8d 3h
LOUIS VUITTON, kabinväska, Pegase, 2000-tal
Current bid4,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
9d 1h
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal_33954a_8dc6aabf82fa546_lg.jpeg
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK