- MiscellaneousClear filters
TAKLAMPA, större modell, möjligen Meridiani, Italien, samtida
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
ELLJUSSTAKE, luciatåg, trä, design Sten Bengtsson, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid250 SEK
Est800 SEK
GOLVVAS, lergods, 1900-tal
Current bid250 SEK
Est400 SEK
FAT, 5 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
HISSGARDIN, bomull, "Stensöta", GP & J Baker, 2000-tal
Current bid400 SEK
Est600 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SAMLING RESEUR, 7 st, brons och mässing, 1900-tal
Current bid500 SEK
Est1,500 SEK
LACKASK, med kortlekar och marker, orientalisk, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
VÄGGRELIEFER, 2 st, metall, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
DUKAR OCH PLÄD, 6 st, linne/bomull, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, bronserad metall, sannolikt 1900-talets första hälft, större modell
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
ARBETSSTOL, Horreds, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing och trä, Knut Eriksson, Eskilstuna, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
LISA LARSON, figur, "Dora", stengods, Gustavsberg
Current bid550 SEK
Est2,000 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
GLOBAL, knivblock, 6 delar, 2000-tal
Current bid1,600 SEK
Est400 SEK
SERVISPORSLIN, 21 del, porslin, "Lola" Rörstrand, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
TAVELBELYSNING, mässing, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
VÄGGSKÅP, allmoge, Härjedalen, 1800-talets andra hälft
Current bid8,200 SEK
Est4,000 SEK
VÄGGLYKTOR, 1 par, järn och glas, 1900-talets första hälft
Current bid800 SEK
Est3,000 SEK
LOUIS VUITTON, weekendbag, "Keepall 50", Frankrike 1990
Current bid3,400 SEK
Est5,000 SEK
LOUIS VUITTON, "Monte Carlo Jewelry Bag", smyckesskrin
Current bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
Current bid1,800 SEK
Est4,000 SEK
Current bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, no 21, 1900-tal
Current bid3,400 SEK
Est5,000 SEK
FIGUR, anka, läder, Dimitri Omersa och Co, Firma Svenskt Tenn
Current bid750 SEK
Est2,000 SEK
GUSUMS BRUK, 1 par kandelabrar, mässing, tidigt 1900-tal
Current bid5,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Current bid3,400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK