Categories

1
9d 8h
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida_33879a_lg.jpeg
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
9d 8h
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, "Kantarelli", Iittala, Finland_33755a_lg.jpeg
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, "Kantarelli", Iittala, Finland
Current bid800 SEK
Est1,000 SEK
9d 8h
BRICKBORD, stål, "Tulou Coffee Table", GamFratesi, HAY, 2000-tal_33752a_lg.jpeg
BRICKBORD, stål, "Tulou Coffee Table", GamFratesi, HAY, 2000-tal
Current bid300 SEK
Est1,000 SEK
9d 8h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida_33741a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
9d 8h
SANDIN OCH BÜLOW, 4 st, barpallar, Materia, "Bönan", 2000-tal_33654a_8dc65c10cf03307_lg.jpeg
SANDIN OCH BÜLOW, 4 st, barpallar, Materia, "Bönan", 2000-tal
Current bid400 SEK
Est800 SEK
9d 9h
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida_33834a_lg.jpeg
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
9d 9h
SHANE SCHNECK, klädhängare, "Coat Rack", HAY_33770a_lg.jpeg
SHANE SCHNECK, klädhängare, "Coat Rack", HAY
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
9d 9h
HEE WELLING, barstolar, 3 st, "About a Stool", HAY, samtida_33649a_8dc65c1001b29c7_lg.jpeg
HEE WELLING, barstolar, 3 st, "About a Stool", HAY, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
9d 9h
JOSEF EKBERG, vas, keramik, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft_33827a_8dc65e7a4998322_lg.jpeg
JOSEF EKBERG, vas, keramik, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
10d 8h
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini_33740a_lg.jpeg
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
10d 8h
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_33706a_lg.jpeg
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 9h
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, matsalsmöbel, 13 delar, NK, 1965_33840a_lg.jpeg
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, matsalsmöbel, 13 delar, NK, 1965
Current bid200 SEK
Est5,000 SEK
10d 9h
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampor, 1 par, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt_33772a_lg.jpeg
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampor, 1 par, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
10d 9h
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda_33574a_8dc6503f2ee4351_lg.jpeg
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
13d 8h
WIWEN NILSSON, ring, 18k guld, med bergkristaller, 1941, tot vikt ca 5,2 g
Current bid5,800 SEK
Est6,000 SEK
13d 8h
RUDOFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida
Current bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
13d 8h
MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, vävnad, "Grodblad", signerad AB MMF, 1900-talets mitt
Current bid850 SEK
Est1,500 SEK
13d 8h
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, bordslampa, "Cobra", för Gubi, nutida
Current bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
13d 8h
HARALD NOTINI (1879-1959), bordslampa, mässing, modell "15542", Arvid Böhlmarks Lampfabrik, 1940-/50-tal
Current bid1,300 SEK
Est4,000 SEK
13d 9h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Ikarus", Lapponia, Finland
Current bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
13d 9h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Sirene", Lapponia, 1971
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
13d 9h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Dans i galaxen", Lapponia, Finland 1971
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
13d 9h
BJÖRN WECKSTRÖM, brosch, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia 1970
Current bid750 SEK
Est2,000 SEK
13d 9h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Jaaras dröm", Lapponia, Finland 1970
Current bid800 SEK
Est4,000 SEK
13d 9h
BJÖRN WECKSTRÖM, armband, sterlingsilver, "Moonbridge", Lapponia, Finland 1972
Current bid4,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
13d 9h
BJÖRN WECKSTRÖM, armring, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia, Finland, 1970
Current bid1,500 SEK
Est4,000 SEK
13d 9h
ATTILA SUTA (född 1976), bockbord, barockstil, 1900-/2000-tal
Current bid4,400 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
13d 9h
ATTILA SUTA (född 1976), soffbord/bänk, barockstil, sannolikt 2000-tal
Current bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
13d 9h
ATTILA SUTA (född 1976), damarbetsbord, gustaviansk stil, sannolikt 2000-tal
Current bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
13d 9h
ATTILA SUTA (född 1976), förvaringsmöbel, gustaviansk stil, 2000-tal
Current bid800 SEK
Est2,000 SEK
13d 10h
ARNE JACOBSEN, stolar, 4 st, "Sjuan", för Fritz Hansen
Current bid2,600 SEK
Est6,000 SEK
13d 10h
PIERRE FORSELL, bordslampa, mässing, Skultuna, 1900-talets andra hälft
Current bid8,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
13d 10h
LUDOVICA & ROBERTO PALOMBA, bordslampa, "Birdie Grande", Foscarini, Italien, nutida
Current bid550 SEK
Est1,000 SEK
13d 10h
LOUIS VUITTON, axelremsväska, 1900-tal
Current bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
13d 10h
LOUIS VUITTON, axelremsväska "Petite Noé"
Current bid2,400 SEK
Est4,000 SEK
13d 10h
LOUIS VUITTON, plånbok och etui, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
13d 10h
LOUIS VUITTON, kalenderomslag
Current bid550 SEK
Est1,000 SEK
13d 10h
LOUIS VUITTON, handväska
Current bid1,800 SEK
Est4,000 SEK
13d 10h
LOUIS VUITTON, plånbok, "Zippy Organizer"
Current bid550 SEK
Est2,000 SEK
13d 10h
LOUIS VUITTON, weekendbag, "Keepall 50", Frankrike 1990
Current bid3,000 SEK
Est5,000 SEK
13d 10h
LOUIS VUITTON, "Monte Carlo Jewelry Bag", smyckesskrin
Current bid1,300 SEK
Est3,000 SEK
13d 10h
LOUIS VUITTON, glasögonfodral, sannolikt 2000-tal
Current bid300 SEK
Est1,000 SEK
13d 10h
LOUIS VUITTON, plånbok, sannolikt 2000-tal
Current bid300 SEK
Est1,500 SEK
13d 10h
LOUIS VUITTON, axelremsväska, "Amfar Three Vanity Star", Sharon Stone för Louis Vuitton
Current bid1,600 SEK
Est4,000 SEK
13d 10h
LOUIS VUITTON, handväska, "Houston"
Current bid300 SEK
Est1,500 SEK
13d 10h
SANDSTRÖM & DE WITT, collier, turkoser, lås av sterlingsilver, Linköping 2006
Current bid950 SEK
Est4,000 SEK
13d 10h
ALF SVENSSON, 3 st, vägglampor, mässing, Bergboms, 1950-/60-tal
Current bid4,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
13d 10h
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, matbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark
Starting bid200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Contact

Olséns Auktioner

Linnégatan 21

602 23 Norrköping 

011 - 470 92 00

info@olsensauktioner.se

Opening hours

Monday 12.30 - 17.00 CET
Tuesday 12.30 - 17.00 CET
Wednesday 12.30 - 18.00 CET
Thursday 12.30 - 17.00 CET
Friday 11.00 - 15.00 CET
Last saturday every month 11.00 - 14.00 CET
Day before holiday closing 15.00 CET
CLOSED 27th - 30th december

Follow us

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.