EN
Shortest time left
- DesignClear filters
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, "Kantarelli", Iittala, Finland
Current bid800 SEK
Est1,000 SEK
BRICKBORD, stål, "Tulou Coffee Table", GamFratesi, HAY, 2000-tal
Current bid300 SEK
Est1,000 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
SANDIN OCH BÜLOW, 4 st, barpallar, Materia, "Bönan", 2000-tal
Current bid400 SEK
Est800 SEK
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
SHANE SCHNECK, klädhängare, "Coat Rack", HAY
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
HEE WELLING, barstolar, 3 st, "About a Stool", HAY, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
JOSEF EKBERG, vas, keramik, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, matsalsmöbel, 13 delar, NK, 1965
Current bid200 SEK
Est5,000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampor, 1 par, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
WIWEN NILSSON, ring, 18k guld, med bergkristaller, 1941, tot vikt ca 5,2 g
Current bid5,800 SEK
Est6,000 SEK
RUDOFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida
Current bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, vävnad, "Grodblad", signerad AB MMF, 1900-talets mitt
Current bid850 SEK
Est1,500 SEK
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, bordslampa, "Cobra", för Gubi, nutida
Current bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
HARALD NOTINI (1879-1959), bordslampa, mässing, modell "15542", Arvid Böhlmarks Lampfabrik, 1940-/50-tal
Current bid1,300 SEK
Est4,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Ikarus", Lapponia, Finland
Current bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Sirene", Lapponia, 1971
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Dans i galaxen", Lapponia, Finland 1971
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, brosch, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia 1970
Current bid750 SEK
Est2,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Jaaras dröm", Lapponia, Finland 1970
Current bid800 SEK
Est4,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, armband, sterlingsilver, "Moonbridge", Lapponia, Finland 1972
Current bid4,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, armring, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia, Finland, 1970
Current bid1,500 SEK
Est4,000 SEK
ATTILA SUTA (född 1976), bockbord, barockstil, 1900-/2000-tal
Current bid4,400 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
ATTILA SUTA (född 1976), soffbord/bänk, barockstil, sannolikt 2000-tal
Current bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
ATTILA SUTA (född 1976), damarbetsbord, gustaviansk stil, sannolikt 2000-tal
Current bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
ATTILA SUTA (född 1976), förvaringsmöbel, gustaviansk stil, 2000-tal
Current bid800 SEK
Est2,000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 4 st, "Sjuan", för Fritz Hansen
Current bid2,600 SEK
Est6,000 SEK
PIERRE FORSELL, bordslampa, mässing, Skultuna, 1900-talets andra hälft
Current bid8,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
LUDOVICA & ROBERTO PALOMBA, bordslampa, "Birdie Grande", Foscarini, Italien, nutida
Current bid550 SEK
Est1,000 SEK
LOUIS VUITTON, weekendbag, "Keepall 50", Frankrike 1990
Current bid3,000 SEK
Est5,000 SEK
LOUIS VUITTON, "Monte Carlo Jewelry Bag", smyckesskrin
Current bid1,300 SEK
Est3,000 SEK
LOUIS VUITTON, axelremsväska, "Amfar Three Vanity Star", Sharon Stone för Louis Vuitton
Current bid1,600 SEK
Est4,000 SEK
SANDSTRÖM & DE WITT, collier, turkoser, lås av sterlingsilver, Linköping 2006
Current bid950 SEK
Est4,000 SEK
ALF SVENSSON, 3 st, vägglampor, mässing, Bergboms, 1950-/60-tal
Current bid4,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, matbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark
Starting bid200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Opening hours
Monday 12.30 - 17.00 CET
Tuesday 12.30 - 17.00 CET
Wednesday 12.30 - 18.00 CET
Thursday 12.30 - 17.00 CET
Friday 11.00 - 15.00 CET
Last saturday every month 11.00 - 14.00 CET
Day before holiday closing 15.00 CET
CLOSED 27th - 30th december
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.