1
21h 51m
TAKLAMPA, metall, Luxo, 2000-tal_33417a_lg.jpeg
TAKLAMPA, metall, Luxo, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
22h 01m
FÅTÖLJER, 1 par, Materia, 2000-tal_33473a_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, Materia, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
22h 07m
HALLVARD JAKOBSEN, 6 st vägglampor, "Uno 1100 LED"_33439a_lg.jpeg
HALLVARD JAKOBSEN, 6 st vägglampor, "Uno 1100 LED"
Current bid300 SEK
Est600 SEK
22h 13m
MARTEN VAN SEVEREN, kontorstol, för Vitra, samtida_33403a_lg.jpeg
MARTEN VAN SEVEREN, kontorstol, för Vitra, samtida
Current bid500 SEK
Est3,000 SEK
22h 27m
TAKLAMPA, "Amber", Slamp, Italy, 2000-tal_33492a_lg.jpeg
TAKLAMPA, "Amber", Slamp, Italy, 2000-tal
Current bid350 SEK
Est800 SEK
22h 29m
BERTIL FRIDHAGEN, soffa, 1950-/60-tal_33127a_8dc5ef1aac22b33_lg.jpeg
BERTIL FRIDHAGEN, soffa, 1950-/60-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
23h 15m
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida_33090a_lg.jpeg
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
23h 17m
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal_33392a_lg.jpeg
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
1d 22h
SKULPTUR, glas, Wentzelholms glashytta, på lös ljussockel, 1900-/2000-tal_33409a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 22h
KONSTANTIN GRCIC, bänk "Traffic" för Magis_33391a_lg.jpeg
KONSTANTIN GRCIC, bänk "Traffic" för Magis
Current bid450 SEK
Est3,000 SEK
1d 22h
PIERRE FORSELL, 3 st ljusstakar, Skultuna, nr 120, 1900-talets andra hälft_33165a_8dc5f87ceb175b9_lg.jpeg
Current bid250 SEK
Est500 SEK
1d 22h
VICKE LINDSTRAND, skål, glas, Kosta, signerad_33286a_8dc5f93cb712811_lg.jpeg
VICKE LINDSTRAND, skål, glas, Kosta, signerad
Current bid600 SEK
Est1,000 SEK
1d 22h
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal_33485a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
1d 22h
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft_33385a_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Current bid1,200 SEK
Est2,500 SEK
1d 23h
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft_33372a_lg.jpeg
Current bid1,500 SEK
Est2,500 SEK
1d 23h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 del, glas, vas och skål, Kosta Boda_33248a_8dc60434881330a_lg.jpeg
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 del, glas, vas och skål, Kosta Boda
Current bid150 SEK
Est300 SEK
2d 21h
STIG LINDBERG, kaffeservis, 13 delar, benporslin, "Blå Husar", Gustavsberg_33367a_lg.jpeg
STIG LINDBERG, kaffeservis, 13 delar, benporslin, "Blå Husar", Gustavsberg
Current bid600 SEK
Est1,000 SEK
2d 21h
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal_33407a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
2d 21h
HENNING KOPPEL, taklampa, "Bubi", Pandul, samtida

_33085a_lg.jpeg
Current bid500 SEK
Est1,500 SEK
2d 22h
ÅKE AXELSSON, karmstol, "Akustik" Gärsnäs, 2016_33389a_lg.jpeg
ÅKE AXELSSON, karmstol, "Akustik" Gärsnäs, 2016
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
2d 22h
HELGE SIBAST, stol, "No 8", Sibast Furniture, 1900-talets mitt_33379a_lg.jpeg
Current bid550 SEK
Est1,500 SEK
2d 22h
PIERRE FORSELL, ljusstake, mässing, Nr 69, Skultuna, 1900-talets andra hälft_33157a_8dc5f87acc3de18_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est500 SEK
2d 22h
FÅTÖLJ, "Crown Easy Chair", Chris Martin och Magnus Elebäck, Massproduction, 2000-tal_33414a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
2d 22h
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal_33412a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
2d 22h
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal_33106a_8dc5ef2dfbd987e_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal
Current bid900 SEK
Est2,000 SEK
2d 22h
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal_33421a_lg.jpeg
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
2d 23h
LISA LARSON, figur, stengods, Gustavsberg_33217a_8dc5f87a2a312cb_lg.jpeg
Current bid1,700 SEK
Est2,500 SEK
2d 23h
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal_33482a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
3d 21h
IVAR ÅLENIUS BJÖRK, 1 par ljusstakar, mässing, "Liljan", Ystad metall, 1900-talets andra hälft_33155a_8dc5f86c87ba959_lg.jpeg
Current bid700 SEK
Est800 SEK
3d 22h
HÅG, kontorsstol, "H05", 2000-tal_33470a_lg.jpeg
HÅG, kontorsstol, "H05", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
3d 22h
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal_33444a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
3d 22h
PIERRE FORSELL, ljusstake, mässing, Nr 69, Skultuna, 1900-talets andra hälft_33158a_8dc5f871a248a69_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est600 SEK
3d 22h
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft_33474a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
3d 22h
HELLE ALLPASS (Danmark, 1932-2000), skål, stengods, signerad_33452a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
3d 23h
CHARLES & RAY EAMES, 6 st stolar, "Eames plastic chair", för Vitra, 2013_33475a_lg.jpeg
CHARLES & RAY EAMES, 6 st stolar, "Eames plastic chair", för Vitra, 2013
Current bid1,600 SEK
Est3,000 SEK
3d 23h
ULF JOHANSSON (1938-2018), 2 st skålar, stengods, signerade_33465a_lg.jpeg
ULF JOHANSSON (1938-2018), 2 st skålar, stengods, signerade
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 21h
ANTTI KOTILAINEN, barstolar, 1 par, "Sola", Martela, 2000-tal_33453a_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est600 SEK
4d 21h
FÅTÖLJER, 1 par, Skandiform, 2000-tal_33451a_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, Skandiform, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
4d 22h
VAS, keramik, 1900-talets första hälft _33153a_8dc5f877c637a19_lg.jpeg
VAS, keramik, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
4d 22h
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft_33366a_lg.jpeg
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
4d 22h
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal_33384a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 22h
KASPER SALTO, 1 par sidobord, för Fritz Hansen, Danmark_33472a_lg.jpeg
KASPER SALTO, 1 par sidobord, för Fritz Hansen, Danmark
Current bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
4d 22h
MONICA BACKSTRÖM, 2 st skålar, glas, Kosta Boda, signerade_33249a_8dc60442937ef98_lg.jpeg
MONICA BACKSTRÖM, 2 st skålar, glas, Kosta Boda, signerade
Current bid200 SEK
Est400 SEK
4d 23h
SIMON LEGALD, fåtölj, "Era Lounge Chair hög", Normann Copenhagen, samtida_33420a_lg.jpeg
SIMON LEGALD, fåtölj, "Era Lounge Chair hög", Normann Copenhagen, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
5d 21h
LISA LARSON, figur, stengods, bulldog, ur serien "Kennel", Gustavsberg_33688a_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, stengods, bulldog, ur serien "Kennel", Gustavsberg
Current bid200 SEK
Est400 SEK
5d 22h
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampor, 1 par, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt_33729a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
5d 22h
LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto  _33763a_lg.jpeg
LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto
Current bid400 SEK
Est800 SEK
5d 22h
ARTUR LINDQVIST, 6 st trädgårdsstolar, "A2", Grythyttan, 1900-talets andra hälft_33820a_lg.jpeg
Current bid4,400 SEK
Est7,000 SEK