- DesignClear filters
TAKLAMPA, metall, Luxo, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Materia, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
HALLVARD JAKOBSEN, 6 st vägglampor, "Uno 1100 LED"
Current bid300 SEK
Est600 SEK
MARTEN VAN SEVEREN, kontorstol, för Vitra, samtida
Current bid500 SEK
Est3,000 SEK
TAKLAMPA, "Amber", Slamp, Italy, 2000-tal
Current bid350 SEK
Est800 SEK
BERTIL FRIDHAGEN, soffa, 1950-/60-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
KONSTANTIN GRCIC, bänk "Traffic" för Magis
Current bid450 SEK
Est3,000 SEK
Current bid250 SEK
Est500 SEK
VICKE LINDSTRAND, skål, glas, Kosta, signerad
Current bid600 SEK
Est1,000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Current bid1,200 SEK
Est2,500 SEK
Current bid1,500 SEK
Est2,500 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 del, glas, vas och skål, Kosta Boda
Current bid150 SEK
Est300 SEK
STIG LINDBERG, kaffeservis, 13 delar, benporslin, "Blå Husar", Gustavsberg
Current bid600 SEK
Est1,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
HENNING KOPPEL, taklampa, "Bubi", Pandul, samtida
Current bid500 SEK
Est1,500 SEK
ÅKE AXELSSON, karmstol, "Akustik" Gärsnäs, 2016
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid550 SEK
Est1,500 SEK
Current bid200 SEK
Est500 SEK
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal
Current bid900 SEK
Est2,000 SEK
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid1,700 SEK
Est2,500 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
Current bid700 SEK
Est800 SEK
HÅG, kontorsstol, "H05", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
Current bid200 SEK
Est600 SEK
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
CHARLES & RAY EAMES, 6 st stolar, "Eames plastic chair", för Vitra, 2013
Current bid1,600 SEK
Est3,000 SEK
ULF JOHANSSON (1938-2018), 2 st skålar, stengods, signerade
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid200 SEK
Est600 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Skandiform, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
VAS, keramik, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
KASPER SALTO, 1 par sidobord, för Fritz Hansen, Danmark
Current bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
MONICA BACKSTRÖM, 2 st skålar, glas, Kosta Boda, signerade
Current bid200 SEK
Est400 SEK
SIMON LEGALD, fåtölj, "Era Lounge Chair hög", Normann Copenhagen, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, bulldog, ur serien "Kennel", Gustavsberg
Current bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto
Current bid400 SEK
Est800 SEK
Current bid4,400 SEK
Est7,000 SEK