EN
Shortest time left
- DesignClear filters
LOUIS VUITTON, weekendbag, "Keepall 50", Frankrike 1990
Current bid3,400 SEK
Est5,000 SEK
LOUIS VUITTON, "Monte Carlo Jewelry Bag", smyckesskrin
Current bid1,800 SEK
Est3,000 SEK
LOUIS VUITTON, axelremsväska, "Amfar Three Vanity Star", Sharon Stone för Louis Vuitton
Current bid1,800 SEK
Est4,000 SEK
SANDSTRÖM & DE WITT, collier, turkoser, lås av sterlingsilver, Linköping 2006
Current bid1,500 SEK
Est4,000 SEK
ALF SVENSSON, 3 st, vägglampor, mässing, Bergboms, 1950-/60-tal
Current bid6,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, matbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark
Current bid4,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
GIUGLIO LACCHETTO, bordslampa, "Magneto", Foscarini, Italien, nutida
Current bid850 SEK
Est1,800 SEK
PASCAL MOURGUE, soffa/dagbädd samt fotpall, "Smala" Ligne Roset, 1900-/2000-tal
Current bid2,800 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
HANS-AGNE JACOBSSON, 1 par, lampor, mässing, modell B221, Markaryd, 1900-talets mitt
Current bid4,000 SEK
Est5,000 SEK
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, golvlampa, "Cobra", för Gubi, nutida
Current bid2,600 SEK
Est4,000 SEK
NILS JONSSON, 7 del, matsalsmöbel, Troeds, Bjärnum, 1960-tal
Current bid1,500 SEK
Est4,000 SEK
NILS JONSSON, sideboard, Troeds Möbelfabrik, 1960-tal
Current bid8,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
INGEGERD SILOW, matta, rölakan, "Dellen", 1900-tal, ca 170 x 230 cm
Current bid6,400 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modellnr 2479, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets mitt
Current bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
LISA LARSON (född 1931), skulptur, brons, "Meditation" signerad och numrerad 382
Current bid8,600 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
Current bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
ARNE NORELL, 1 par safaristolar, "Sirocco", Norell, 1960-/70-tal
Current bid11,500 SEK
Est15,000 - 18,000 SEK
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad GN AXK
Current bid1,100 SEK
Est2,500 SEK
ERIK TIDSTRAND, vägg-/bordslampa, mässing, NK Nordiska Kompaniet, 1930-tal
Current bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
BRUNO MATHSSON, 1 par fåtöljer, "Jetson", Dux, sannolikt 1970-tal
Current bid8,200 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
ROBERT DUDLEY BEST, golvlampa, Best and Lloyd, England, nutida
Current bid550 SEK
Est2,000 SEK
GUCCI, axelremsväska/crossbody, monogrammönstrad textil och skinn
Current bid850 SEK
Est1,800 SEK
KONSTANTIN GRCIC, bänk "Traffic" för Magis
Current bid200 SEK
Est3,000 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, samtida, justerbar ljusstyrka och färgtemperatur
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
PETER J LASSEN, bänk, "Monterey", Montana, samtida
Current bid250 SEK
Est2,000 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, samtida, justerbar ljusstyrka och färgtemperatur
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag", bordslampa, för Rubn Lightning, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
ISKOS-BERLIN, snurrstol, "Fiber side chair", för Muuto, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
ISKOS-BERLIN, snurrstol, "Fiber side chair", för Muuto, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
SKRIVSTOL, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MARIANNE WESTMAN, marmeladburk med lock, porslin, 'Picknick', Rörstrand, nr 134, 1900-talets mitt
Current bid350 SEK
Est800 SEK
ANTTI KOTILAINEN, 1 par barstolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
MARIANNE WESTMAN, uppläggningsfat, porslin, "Mon Amie", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Current bid150 SEK
Est300 SEK
JOHAN LINDSTÉN, golvlampa, "Orbit", formgiven 2011, Gärsnäs
Current bid300 SEK
Est5,000 SEK
Opening hours
Monday 12.30 - 17.00 CET
Tuesday 12.30 - 17.00 CET
Wednesday 12.30 - 18.00 CET
Thursday 12.30 - 17.00 CET
Friday 11.00 - 15.00 CET
Last saturday every month 11.00 - 14.00 CET
Day before holiday closing 15.00 CET
CLOSED 27th - 30th december
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.