1
6d 10h
FERRUCIO LAVIANI, taklampa, "Fly", Kartell, Italien_34136a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 10h
VÄGGLYSTRAR, 1 par, bronserad metall, sannolikt 1900-talets första hälft _33987a_8dc6b71bd6a628e_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est900 SEK
6d 11h
GOLVLAMPOR, 1 par, mässing, Danmark, 1900-talets andra hälft _34119a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
6d 11h
TAKLAMPOR, 3 st, industrimodell, Thorn, 1900-/2000-tal_34427a_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 3 st, industrimodell, Thorn, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est700 SEK
6d 11h
CHRISTIAN DELL, taklampa, Kaiser Idell 6621-P, Fritz Hansen, nutida_34387a_8dc70d33ca3a4b9_lg.jpeg
CHRISTIAN DELL, taklampa, Kaiser Idell 6621-P, Fritz Hansen, nutida
Current bid900 SEK
Est1,200 SEK
6d 11h
BOX ARKITEKTER, golvlampa, PJ80, Örsjö Belysning, samtida_34163a_lg.jpeg
BOX ARKITEKTER, golvlampa, PJ80, Örsjö Belysning, samtida
Current bid1,800 SEK
Est3,000 SEK
6d 11h
TIMO SARPANEVA, 1 par ljusstakar, glas, "Arkipelago", Iittala, 1900-talets andra hälft _34248a_8dc6dda7a93fbc0_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 11h
GOLVLAMPA, mässing och onyx, 1900-tal_34048a_8dc6b71faa13c3f_lg.jpeg
GOLVLAMPA, mässing och onyx, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 11h
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _34244a_8dc70ce00a1d2f1_lg.jpeg
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
7d 10h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt_34529a_lg.jpeg
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
7d 11h
LJUSPLÅT, mässing, Ikea, 1900-talets slut_34273a_8dc70c55c8338f8_lg.jpeg
LJUSPLÅT, mässing, Ikea, 1900-talets slut
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
7d 11h
TAKLAMPA, plast, Modiss, "Acua", 2000-tal_34028a_8dc6b7189899d19_lg.jpeg
TAKLAMPA, plast, Modiss, "Acua", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 11h
TAKLAMPA, swedish grace, 1900-talets första hälft_34123a_lg.jpeg
TAKLAMPA, swedish grace, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
7d 11h
TAKLAMPA , Fagerhults belysning, mässing, 1900-talets andra hälft_34471a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 11h
TAKLAMPA, industrimodell, 1900-tal, större modell_33993a_8dc6b719d12b8e7_lg.jpeg
TAKLAMPA, industrimodell, 1900-tal, större modell
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
7d 11h
PIEDESTAL MED BORDSLAMPA, keramik, sent 1900-tal_34256a_8dc70c8789b78f5_lg.jpeg
PIEDESTAL MED BORDSLAMPA, keramik, sent 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
7d 11h
LJUSSTAKAR, 1 par snarlika, förgylld brons, 1800-talets första hälft_33632b_8dc6505018f63c7_lg.jpeg
Current bid1,000 SEK
Est3,500 SEK
7d 11h
HENNING KOPPEL, taklampa, "Bubi", Pandul, nutida_34436a_lg.jpeg
HENNING KOPPEL, taklampa, "Bubi", Pandul, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
7d 11h
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och glas, 1900-talets första hälft_33998a_8dc6aac28841656_lg.jpeg
Current bid150 SEK
Est300 SEK
7d 11h
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och trä, 1900-talets första hälft_33955a_8dc6b72b83fc940_lg.jpeg
Current bid100 SEK
Est300 SEK
7d 11h
GOLVLAMPA, Cottex, 1970-/80-tal_33906a_8dc6b47b410815d_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Cottex, 1970-/80-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
8d 10h
LAMPSKÄRM, mässingsfärgad metall, Watt & Veke, 2000-tal_34263a_8dc70cd63549c79_lg.jpeg
LAMPSKÄRM, mässingsfärgad metall, Watt & Veke, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 11h
TAKKRONA, patinerad metall, 1900-talets första hälft _34324a_8dc70e6dc2590c1_lg.jpeg
TAKKRONA, patinerad metall, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 11h
TAKLAMPA, 1920-/30-tal_34325a_8dc70d39a490083_lg.jpeg
TAKLAMPA, 1920-/30-tal
Current bid200 SEK
Est1,800 SEK
9d 10h
BORDSLAMPA, vitmetall, sannolikt sent 1800-tal_34454a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, vitmetall, sannolikt sent 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
9d 10h
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft _34261a_8dc70dcc56bf7f3_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 11h
BORDSLAMPA, plast, Kartell, led, uppladdningsbar, nutida_34388a_8dc70d4e8035e5a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, plast, Kartell, led, uppladdningsbar, nutida
Current bid200 SEK
Est400 SEK
9d 11h
TAKLAMPA, metall, Luxo, 2000-tal_34445a_lg.jpeg
TAKLAMPA, metall, Luxo, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 10h
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft _32826a_8dc70dcd626833d_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 10h
TAKKRONA, venetiansk stil, 1900-/2000-tal_32832a_8dc70d36919986b_lg.jpeg
TAKKRONA, venetiansk stil, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 10h
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-talets mitt_34367a_8dc70d2d1fbf68e_lg.jpeg
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 11h
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft _34536a_lg.jpeg
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
10d 11h
LJUSLYKTOR, 5 st, glas, Iittala, Finland, 1900-/2000-tal_34505a_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 5 st, glas, Iittala, Finland, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 10h
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft_34305a_8dc70cdee1c760e_lg.jpeg
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 10h
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal_34464a_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal
Current bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
11d 10h
VÄGGLAMPETT, smide, 1900-/2000-tal_34270a_8dc70c7f64ec903_lg.jpeg
VÄGGLAMPETT, smide, 1900-/2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
11d 10h
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-/2000-tal_34283a_8dc70d2a695139a_lg.jpeg
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
11d 11h
SIGNE HYTTE, bordslampa, Karl-Johan, New Works, nutida_34398a_8dc70d50c5fad5c_lg.jpeg
SIGNE HYTTE, bordslampa, Karl-Johan, New Works, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
11d 11h
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-talets slut_34368a_8dc70d2b90e75c9_lg.jpeg
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-talets slut
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
11d 11h
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida_34469a_lg.jpeg
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
12d 10h
BORDSLAMPOR, ett par, keramik, 1900-talets andra hälft_34479a_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, ett par, keramik, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 10h
TAKLAMPA, ''SC6'', Space Copenhagen, &Tradition, 2000-tal_34386a_8dc70d314182882_lg.jpeg
TAKLAMPA, ''SC6'', Space Copenhagen, &Tradition, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
12d 10h
TAKLAMPA, ''SC6'', Space Copenhagen, &Tradition, 2000-tal_34385a_8dc70d326b96e9c_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est800 SEK
12d 10h
KANDELABRAR, 2 st, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal_34269a_8dc70c6b2eb8936_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est500 SEK
12d 11h
MALMKRONA, mindre modell, 1900-talets andra hälft _34341a_8dc70d2fb5271a5_lg.jpeg
MALMKRONA, mindre modell, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
12d 12h
NORM ARCHITECTS, bordslampa, "Stone lamp", Menu, nutida_34395a_8dc70cb49f3448f_lg.jpeg
NORM ARCHITECTS, bordslampa, "Stone lamp", Menu, nutida
Current bid350 SEK
Est800 SEK