1
1h 19m
TAKLAMPA, metall, Luxo, 2000-tal_33417a_lg.jpeg
TAKLAMPA, metall, Luxo, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1h 25m
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal_33142a_8dc5ef2d4d3973a_lg.jpeg
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Current bid650 SEK
Est400 SEK
1h 35m
HALLVARD JAKOBSEN, 6 st vägglampor, "Uno 1100 LED"_33439a_lg.jpeg
HALLVARD JAKOBSEN, 6 st vägglampor, "Uno 1100 LED"
Current bid300 SEK
Est600 SEK
1h 55m
TAKLAMPA, "Amber", Slamp, Italy, 2000-tal_33492a_lg.jpeg
TAKLAMPA, "Amber", Slamp, Italy, 2000-tal
Current bid350 SEK
Est800 SEK
2h 11m
VÄRMELJUSHÅLLARE SAMT LJUSSLÄKARE, mässing, bla Skultuna, 1900-talets andra hälft_33171a_8dc5f87ba1208a1_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
2h 15m
VÄGGLAMPOR, 1 par, 1900-talets mitt, _33167a_8dc5f8820c240d6_lg.jpeg
VÄGGLAMPOR, 1 par, 1900-talets mitt,
Current bid200 SEK
Est400 SEK
2h 19m
LJUSSTAKAR, 3 par, mässing, 1900-tal_33176a_8dc5f8812d72be0_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 3 par, mässing, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
2h 29m
BORDSLAMPA, vitmetall, sannolikt sent 1800-tal_33423a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, vitmetall, sannolikt sent 1800-tal
Current bid1,000 SEK
Est2,500 SEK
2h 43m
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida_33090a_lg.jpeg
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
2h 57m
BORDSLAMPA, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft _33257a_8dc60438687abb6_lg.jpeg
Current bid250 SEK
Est300 SEK
1d 1h
SKULPTUR, glas, Wentzelholms glashytta, på lös ljussockel, 1900-/2000-tal_33409a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 1h
PIERRE FORSELL, 3 st ljusstakar, Skultuna, nr 120, 1900-talets andra hälft_33165a_8dc5f87ceb175b9_lg.jpeg
Current bid250 SEK
Est500 SEK
1d 2h
LAMPKUPA, glas och mässing, 1900-talets mitt_32909a_8dc5af4b4bf92ba_lg.jpeg
LAMPKUPA, glas och mässing, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
2d 1h
HENNING KOPPEL, taklampa, "Bubi", Pandul, samtida

_33085a_lg.jpeg
Current bid550 SEK
Est1,500 SEK
2d 1h
TAKPLAFOND, 1900-talets andra hälft_33282a_8dc5ef2bffff8ba_lg.jpeg
TAKPLAFOND, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
2d 1h
LJUSSTAKAR. ett par, trä och mässing, 1900-talets första hälft_33162a_8dc5f873d06dbf7_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
2d 2h
PIERRE FORSELL, ljusstake, mässing, Nr 69, Skultuna, 1900-talets andra hälft_33157a_8dc5f87acc3de18_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est500 SEK
2d 2h
TAKLAMPA, blyinfattat glas, 1900-talets första hälft_33174a_8dc5f8646ecdb95_lg.jpeg
TAKLAMPA, blyinfattat glas, 1900-talets första hälft
Current bid300 SEK
Est300 SEK
2d 2h
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal_33106a_8dc5ef2dfbd987e_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal
Current bid900 SEK
Est2,000 SEK
2d 2h
FASADLYKTA, plåt och glas, tidigt 1900-tal_33173a_8dc60455fe709e6_lg.jpeg
FASADLYKTA, plåt och glas, tidigt 1900-tal
Current bid850 SEK
Est800 SEK
2d 2h
TAKPLAFOND, glas och mässing, 1900-talets mitt_32908a_8dc5af4bf2330e6_lg.jpeg
TAKPLAFOND, glas och mässing, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est500 SEK
2d 2h
KANDLEABER, smide, 1900-tal_33184a_8dc5f867b93f20f_lg.jpeg
KANDLEABER, smide, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est200 SEK
2d 2h
BORDSLAMPA, mässing och glas, 1900-/2000-tal_33254a_8dc60439a5abf29_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing och glas, 1900-/2000-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
3d 1h
IVAR ÅLENIUS BJÖRK, 1 par ljusstakar, mässing, "Liljan", Ystad metall, 1900-talets andra hälft_33155a_8dc5f86c87ba959_lg.jpeg
Current bid700 SEK
Est800 SEK
3d 1h
TAKLAMPOR, 3 st, industrimodell, Thorn, 1900-/2000-tal_33397a_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 3 st, industrimodell, Thorn, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
3d 1h
BORDSLAMPOR, ett par, keramik, 1900-talets andra hälft_33481a_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, ett par, keramik, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
3d 2h
PIERRE FORSELL, ljusstake, mässing, Nr 69, Skultuna, 1900-talets andra hälft_33158a_8dc5f871a248a69_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est600 SEK
3d 2h
 LJUSSTAKAR, 1 par, glas, "Duetto", Riedel, Österrike_33488a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, glas, "Duetto", Riedel, Österrike
Current bid100 SEK
Est300 SEK
3d 2h
VÄGGFOTOGENLAMPA, blått glas och mässing, 1800-/1900-tal_33252a_8dc6043a407984b_lg.jpeg
VÄGGFOTOGENLAMPA, blått glas och mässing, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
4d 2h
LJUSLYKTOR, 5 st, glas, Iittala, Finland, 1900-/2000-tal_33375a_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 5 st, glas, Iittala, Finland, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 1h
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampor, 1 par, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt_33729a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
5d 1h
SOFIE REFER, taklampor, 1 par, "Bulo SR-1", &Tradition_33733a_lg.jpeg
SOFIE REFER, taklampor, 1 par, "Bulo SR-1", &Tradition
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
5d 2h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida_33774a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 2h
VÄGGLAMPA, Essde-lampa, Bröderna Johansson, Auto metall, Skellefteå, 1930/40-tal_33823a_8dc65d514c510dc_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 2h
ERIK HÖGLUND, golvkandelaber, smide, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft_33699a_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, golvkandelaber, smide, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Current bid1,400 SEK
Est4,000 SEK
5d 2h
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini_33771a_lg.jpeg
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
5d 2h
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal_33511a_8dc638c4313f358_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal
Current bid450 SEK
Est2,000 SEK
6d 2h
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, Miranda AB, 1900-talets andra hälft_33753a_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est800 SEK
6d 2h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida_33767a_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est800 SEK
6d 2h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida_33746a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
7d 1h
BOUILOTTELAMPA, mässing, 1900-talets första hälft _33824a_8dc65e78351afe0_lg.jpeg
BOUILOTTELAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est1,200 SEK
7d 1h
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets mitt, mindre modell _33362a_8dc65d47cf62b8b_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets mitt, mindre modell
Current bid350 SEK
Est400 SEK
7d 1h
BORDSLAMPOR, 1 par, trä, 1900-/2000-tal_33606a_8dc65311aaabd0b_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, trä, 1900-/2000-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
7d 1h
TAKLAMPA, glas och metall, 1900-talets andra hälft_33758a_lg.jpeg
TAKLAMPA, glas och metall, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 1h
CARL FAGERLUND, 1 par bordslampor, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft _33730a_lg.jpeg
Current bid700 SEK
Est1,500 SEK
7d 2h
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt_33857a_lg.jpeg
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
7d 2h
LEIF WIKNER, taklampa, furu, 1900-talets andra hälft_33680a_8dc65d4dde978ff_lg.jpeg
LEIF WIKNER, taklampa, furu, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 2h
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal_33756a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK