- LightingClear filters
TAKLAMPA, metall, Luxo, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Current bid650 SEK
Est400 SEK
HALLVARD JAKOBSEN, 6 st vägglampor, "Uno 1100 LED"
Current bid300 SEK
Est600 SEK
TAKLAMPA, "Amber", Slamp, Italy, 2000-tal
Current bid350 SEK
Est800 SEK
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, 1900-talets mitt,
Current bid200 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKAR, 3 par, mässing, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPA, vitmetall, sannolikt sent 1800-tal
Current bid1,000 SEK
Est2,500 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
Current bid250 SEK
Est300 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid250 SEK
Est500 SEK
LAMPKUPA, glas och mässing, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
HENNING KOPPEL, taklampa, "Bubi", Pandul, samtida
Current bid550 SEK
Est1,500 SEK
TAKPLAFOND, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
Current bid200 SEK
Est500 SEK
TAKLAMPA, blyinfattat glas, 1900-talets första hälft
Current bid300 SEK
Est300 SEK
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal
Current bid900 SEK
Est2,000 SEK
FASADLYKTA, plåt och glas, tidigt 1900-tal
Current bid850 SEK
Est800 SEK
TAKPLAFOND, glas och mässing, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est500 SEK
KANDLEABER, smide, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est200 SEK
BORDSLAMPA, mässing och glas, 1900-/2000-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
Current bid700 SEK
Est800 SEK
TAKLAMPOR, 3 st, industrimodell, Thorn, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, keramik, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid200 SEK
Est600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, glas, "Duetto", Riedel, Österrike
Current bid100 SEK
Est300 SEK
VÄGGFOTOGENLAMPA, blått glas och mässing, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
LJUSLYKTOR, 5 st, glas, Iittala, Finland, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
SOFIE REFER, taklampor, 1 par, "Bulo SR-1", &Tradition
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
ERIK HÖGLUND, golvkandelaber, smide, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Current bid1,400 SEK
Est4,000 SEK
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal
Current bid450 SEK
Est2,000 SEK
Current bid200 SEK
Est800 SEK
Current bid200 SEK
Est800 SEK
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
BOUILOTTELAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est1,200 SEK
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets mitt, mindre modell
Current bid350 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, trä, 1900-/2000-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, glas och metall, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid700 SEK
Est1,500 SEK
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
LEIF WIKNER, taklampa, furu, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK