EN
Shortest time left
- TablewareClear filters
RISTOMATTI RATIA, duk, bomull, "Aritmetiikka 3", Marimekko, sannolikt 1980-/90-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
ASSIETTER, 12 st, porslin, Wedgwood, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
TEKANNA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
JOSEF FRANK, 6 st, bordstabletter, "Tulpan", Firma Svenskt Tenn, 1900-talets slut
Current bid150 SEK
Est300 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 50 delar, silver, 1900-tal, total vikt exkl knivar ca 1144 g
Current bid4,800 SEK
Est6,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939
Current bid400 SEK
Est800 SEK
ALVAR AALTO, vas, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland
Current bid100 SEK
Est300 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal
Current bid450 SEK
Est1,200 SEK
KINESISK KERAMIK, 8 del, porslin, mestadels 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal
Current bid800 SEK
Est1,000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, vitmetall och mässing, 1900-talets mitt
Current bid500 SEK
Est800 SEK
VAS, porslin, 2000-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
ISHINK/VINKYLARE, glas, Boda, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
LOCKURNA, porslin, Japan, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
KULLJUSSTAKAR, 1 par, trä, större modell, Eric Dalmas, Dala Industrier, 1900-/2000-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
MILAN VOBRUBA, 3 st, vaser och skål, glas, Gusum, 1900-talets slut
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
LJUSLYKTOR, 3 st, glas, Orrefors, etikettmärkta
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SKÅL OCH COASTERS, 11 del, glas, Iittala, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est300 SEK
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft
Current bid2,000 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, mattallrikar, "Musselmalet", modell 1084, helblond
Current bid4,800 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, djupa tallrikar, "Musselmalet", modell 1170, helblond
Current bid4,000 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, smörgåstallrikar, "Musselmalet", modell 1086, helblond
Current bid2,600 SEK
Est4,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, karott med lock, "Musselmalet", modell 622-1129, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est1,500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, såsskål, porslin, "Musselmalet", modell 1105, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 1 par ljusstakar, "Musselmalet", modell 15, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, fat, porslin, "Musselmalet", modellnr 1115, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 3 st uppläggningsfat, porslin, "Musselmalet", modell 1146, 1147 samt 1148, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est3,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, fat "Musselmalet", modell 1041, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 4 st crèmekoppar med fat, "Musselmalet", modell 1228
Current bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 kaffekoppar med fat, porslin, "Musselmalet", modellnr 1035, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid850 SEK
Est2,500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, assietter, "Musselmalet", modell 1087, helblond
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, fat, porslin, "Musselmalet", modell 1195, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, skål på fot, "Musselmalet", modell 1022, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid300 SEK
Est2,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 14 del, servisporslin, "Musselmalet", Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, skål på fot, porslin, "Musselmalet", modellnr 1023, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, sockerskål och gräddknna, porslin, "Musselmalet", modellnr 1032 samt 1112, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid550 SEK
Est1,000 SEK
ABRAHAM SUNDSTRÖM (verksam 1790-1798), Västerås 1795, vikt ca 374 g
Current bid3,600 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, skålfat, porslin, "Flora Danica", 1900-tal, II sortering
Current bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, brännförgylld brons och marmor, 1800-tal
Current bid2,600 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, sannolikt 1800-talets första hälft
Current bid4,800 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, no 21, 1900-tal
Current bid2,800 SEK
Est5,000 SEK
FIGUR, anka, läder, Dimitri Omersa och Co, Firma Svenskt Tenn
Current bid600 SEK
Est2,000 SEK
Opening hours
Monday 12.30 - 17.00 CET
Tuesday 12.30 - 17.00 CET
Wednesday 12.30 - 18.00 CET
Thursday 12.30 - 17.00 CET
Friday 11.00 - 15.00 CET
Last saturday every month 11.00 - 14.00 CET
Day before holiday closing 15.00 CET
CLOSED 27th - 30th december
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.