EN
Shortest time left
- TablewareClear filters
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal
Current bid800 SEK
Est1,200 SEK
KINESISK KERAMIK, 8 del, porslin, mestadels 1800-/1900-tal
Current bid350 SEK
Est1,000 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal
Current bid800 SEK
Est1,000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, vitmetall och mässing, 1900-talets mitt
Current bid1,300 SEK
Est800 SEK
VAS, porslin, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
ISHINK/VINKYLARE, glas, Boda, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
LOCKURNA, porslin, Japan, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
KULLJUSSTAKAR, 1 par, trä, större modell, Eric Dalmas, Dala Industrier, 1900-/2000-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
MILAN VOBRUBA, 3 st, vaser och skål, glas, Gusum, 1900-talets slut
Current bid200 SEK
Est300 SEK
LJUSLYKTOR, 3 st, glas, Orrefors, etikettmärkta
Current bid100 SEK
Est300 SEK
SKÅL OCH COASTERS, 11 del, glas, Iittala, 1900-talets mitt
Current bid250 SEK
Est300 SEK
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal
Current bid400 SEK
Est4,000 SEK
FAT, 5 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, CG Hallberg, 1945
Current bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
TERRIN, FAT OCH SÅSSNIPA, 3 del, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SKÅLAR PÅ FOT, 2 st, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
DUKAR OCH PLÄD, 6 st, linne/bomull, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, modell Chippendale, tot vikt ca 119 g
Current bid200 SEK
Est500 SEK
BIRGER KAIPIAINEN, skål, porslin, "Paratiisi", Arabia
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing och trä, Knut Eriksson, Eskilstuna, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, MGAB, 1969, tot vikt ca 570 g
Current bid750 SEK
Est2,000 SEK
SERVISPORSLIN, 21 del, porslin, "Lola" Rörstrand, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SKEDAR, 7 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 113 g
Current bid400 SEK
Est600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft
Current bid3,000 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, mattallrikar, "Musselmalet", modell 1084, helblond
Current bid5,400 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, djupa tallrikar, "Musselmalet", modell 1170, helblond
Current bid4,200 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, smörgåstallrikar, "Musselmalet", modell 1086, helblond
Current bid4,000 SEK
Est4,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, karott med lock, "Musselmalet", modell 622-1129, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, såsskål, porslin, "Musselmalet", modell 1105, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 1 par ljusstakar, "Musselmalet", modell 15, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, fat, porslin, "Musselmalet", modellnr 1115, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid800 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 3 st uppläggningsfat, porslin, "Musselmalet", modell 1146, 1147 samt 1148, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, fat "Musselmalet", modell 1041, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 4 st crèmekoppar med fat, "Musselmalet", modell 1228
Current bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 kaffekoppar med fat, porslin, "Musselmalet", modellnr 1035, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid2,200 SEK
Est2,500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, assietter, "Musselmalet", modell 1087, helblond
Current bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, fat, porslin, "Musselmalet", modell 1195, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, skål på fot, "Musselmalet", modell 1022, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 14 del, servisporslin, "Musselmalet", Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid5,400 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, skål på fot, porslin, "Musselmalet", modellnr 1023, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, sockerskål och gräddknna, porslin, "Musselmalet", modellnr 1032 samt 1112, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid900 SEK
Est1,000 SEK
ABRAHAM SUNDSTRÖM (verksam 1790-1798), Västerås 1795, vikt ca 374 g
Current bid3,800 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
Opening hours
Monday 12.30 - 17.00 CET
Tuesday 12.30 - 17.00 CET
Wednesday 12.30 - 18.00 CET
Thursday 12.30 - 17.00 CET
Friday 11.00 - 15.00 CET
Last saturday every month 11.00 - 14.00 CET
Day before holiday closing 15.00 CET
CLOSED 27th - 30th december
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.