- Asian works of artClear filters
GOLVVAS, keramik, orientalisk, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MINIATYRVASER, 9 st, porslin, Asien, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
LOCKURNA OCH YTTERFODER, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FIGURER, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal
Current bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
TEKANNOR OCH MUGG, 3 del, porslin, Kina/Japan, bla 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
TEKANNA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Current bid250 SEK
Est1,500 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal
Current bid800 SEK
Est1,200 SEK
KINESISK KERAMIK, 8 del, porslin, mestadels 1800-/1900-tal
Current bid350 SEK
Est1,000 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal
Current bid800 SEK
Est1,000 SEK
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
LOCKURNA, porslin, Japan, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FIGURER, 1 par, orientaliska, sannolikt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
KORG/VÄSKA,, Japan, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
FAT, 5 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
LACKASK, med kortlekar och marker, orientalisk, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
BORDSLAMPA, Kina, porslin, sannolikt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK