- TextilesClear filters
DUK, linne, Linneväveriet i Horred, ca 250 x 145 cm
Current bid200 SEK
Est400 SEK
DUKAR, 6 st, linne/bomull, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
MATTA, Kelim, Bidjar, semiantik, ca 220 x 127 cm
Current bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
SERVETTER, 9 st, linnedamast, 1900-tal, mönster "Draken"
Current bid400 SEK
Est300 SEK
ROCK/KIMONO, Japan, sannolikt sent 1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelimvävnader, ca 50 x 50 cm
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
RISTOMATTI RATIA, duk, bomull, "Aritmetiikka 3", Marimekko, sannolikt 1980-/90-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
JOSEF FRANK, 6 st, bordstabletter, "Tulpan", Firma Svenskt Tenn, 1900-talets slut
Current bid200 SEK
Est300 SEK
MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, vävnad, "Grodblad", signerad AB MMF, 1900-talets mitt
Current bid900 SEK
Est1,500 SEK