EN
- JewelleryClear filters
COLLIER, malakit, 1900-/2000-tal
Current bid250 SEK
Est400 SEK
RING, 18k guld, med topas ca 1.20 ct och baguettslipade diamanter, tot vikt ca 7,3 g
Current bid6,000 SEK
Est18,000 SEK
RING, 14k vitguld, med smaragd och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 3,2 g
Current bid1,300 SEK
Est3,000 SEK
PÄRLCOLLIER, 3 st, odlade pärlor 1900-/2000-tal
Current bid800 SEK
Est1,000 SEK
ÖRHÄNGEN, 18k guld, udda, tot vikt ca 3 g
Current bid600 SEK
Est1,000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 2,4 g
Current bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
COLLIER, 2 st, bla med porslinskulor, orientaliska, 1900-/2000-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
PÄRLCOLLIER, 2 st, odlade pärlor
Current bid450 SEK
Est600 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 3,4 g
Current bid800 SEK
Est1,200 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 4 del, lapis lazuli och malakit, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
COLLIER, 3 st, bla med halvädelstenar, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
GARNITYR, silver, sannolikt 1900-tales mitt
Current bid200 SEK
Est1,200 SEK
ARMBAND, mikromosaik, Italien, sannolikt 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, Italien, 1900-talets andra hälft, vikt ca 6,5 g
Current bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
KRAVATTNÅL OCH ARMBAND, 18k guld, tot vikt ca 4,8 g
Current bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
PENTTI SARPANEVA, armband, brons, Finland, 1960-/1970-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
SMYCKESKRIN, 2 st, bla skinn, 1900-talets slut
Current bid150 SEK
Est300 SEK
COLLIER, 18k vitguld, med diamanter och akoyapärlor, Mikimoto, Japan, 1900-/2000-tal
Current bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, sannolikt Uno A Erre, tot vikt ca 5,8 g
Current bid2,600 SEK
Est3,500 SEK
RING, 18k guld, med briljantslipad diamant och rubiner, tot vikt ca 5,6 g
Current bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, vikt ca 11 g
Current bid5,200 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
ARMBAND, 18k guld och vitguld, vikt ca 24 g
Current bid11,500 SEK
Est13,000 SEK
DAMARMBANDSUR, dam, Omega De Ville, 1900-talets andra hälft
Current bid400 SEK
Est1,200 SEK
ARMBAND, 18k guld, JP Stockholm 1920, vikt ca 11,5 g
Current bid5,800 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
HÄNGE MED KEDJA, silver, med lila och vita stenar, 1900-/2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 7,9 g
Current bid3,800 SEK
Est5,000 SEK
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, silverlås, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
WIWEN NILSSON, ring, 18k guld, med bergkristaller, 1941, tot vikt ca 5,2 g
Current bid5,800 SEK
Est6,000 SEK
BRUDKRONA, silver och bergkristall, Arvo Saarela, Enköping 1965
Current bid1,500 SEK
Est4,000 SEK
COLLIER, 18k guld, med turkoser, Iran 1970-tal, tot vikt ca 50 g
Current bid9,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med turkoser, Iran 1970-tal, tot vikt ca 5,3 g
Current bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
HELALLIANSRING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 2.10 ct
Current bid12,000 SEK
Est15,000 - 18,000 SEK
CARMOSÉRING, 18k guld, med safir och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 4,6 g
Current bid2,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
HÄNGE MED KEDJA, 18k guld, med diamanter och rubiner, tot vikt ca 11,9 g
Current bid4,800 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Ikarus", Lapponia, Finland
Current bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, brosch, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia 1970
Current bid750 SEK
Est2,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, armring, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia, Finland, 1970
Current bid2,000 SEK
Est4,000 SEK
RING, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 14,5 g
Current bid5,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
COLLIER, 18k guld, med safirer och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 7,5 g
Current bid3,800 SEK
Est5,000 SEK
OMEGA, armbandsur, 18k guld, Constellation, "Pie-pan", automatiskt urverk, tot vikt ca 64 g
Current bid24,000 SEK
Est35,000 - 40,000 SEK
BVLGARI, collier, 18k guld, briljantslipade diamanter, vikt ca 82 g
Current bid34,000 SEK
Est35,000 - 40,000 SEK
SANDSTRÖM & DE WITT, collier, turkoser, lås av sterlingsilver, Linköping 2006
Current bid1,400 SEK
Est4,000 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0.76 ct, tot vikt ca 57 g
Current bid26,000 SEK
Est25,000 - 30,000 SEK
RING, 18k vitguld, med safir och diamanter, tot vikt ca 9,5 g
Current bid4,200 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
ARMBAND, platina, art déco, 1900-talets första hälft, med diamanter ca 7.50 ct, tot vikt ca 28 g
Current bid22,000 SEK
Est40,000 - 50,000 SEK
Opening hours
Monday 12.30 - 17.00 CET
Tuesday 12.30 - 17.00 CET
Wednesday 12.30 - 18.00 CET
Thursday 12.30 - 17.00 CET
Friday 11.00 - 15.00 CET
Last saturday every month 11.00 - 14.00 CET
Day before holiday closing 15.00 CET
CLOSED 27th - 30th december
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.