Categories

1
17h 58m
COLLIER, malakit, 1900-/2000-tal_33334a_8dc62dc1233fbb8_lg.jpeg
COLLIER, malakit, 1900-/2000-tal
Current bid250 SEK
Est400 SEK
18h 10m
RING, 18k guld, med topas ca 1.20 ct och baguettslipade diamanter, tot vikt ca 7,3 g_29962a_lg.jpeg
RING, 18k guld, med topas ca 1.20 ct och baguettslipade diamanter, tot vikt ca 7,3 g
Current bid6,000 SEK
Est18,000 SEK
18h 14m
RING, 14k vitguld, med smaragd och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 3,2 g_33304a_8dc62d934d97c36_lg.jpeg
RING, 14k vitguld, med smaragd och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 3,2 g
Current bid1,300 SEK
Est3,000 SEK
18h 50m
PÄRLCOLLIER, 3 st, odlade pärlor 1900-/2000-tal_33335a_8dc62dd94d57471_lg.jpeg
PÄRLCOLLIER, 3 st, odlade pärlor 1900-/2000-tal
Current bid800 SEK
Est1,000 SEK
18h 52m
ÖRHÄNGEN, 18k guld, udda, tot vikt ca 3 g_33621a_8dc65c1b2afc417_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 18k guld, udda, tot vikt ca 3 g
Current bid600 SEK
Est1,000 SEK
1d 18h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 2,4 g_33845a_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 2,4 g
Current bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
1d 18h
COLLIER, 2 st, bla med porslinskulor, orientaliska, 1900-/2000-tal_33337a_8dc62dd81120a88_lg.jpeg
COLLIER, 2 st, bla med porslinskulor, orientaliska, 1900-/2000-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
1d 18h
PÄRLCOLLIER, 2 st, odlade pärlor_33332a_8dc62dc1c9e4bec_lg.jpeg
PÄRLCOLLIER, 2 st, odlade pärlor
Current bid450 SEK
Est600 SEK
2d 17h
BROSCH, 18k guld, vikt ca 3,4 g_32926a_8dc5ace4603477d_lg.jpeg
BROSCH, 18k guld, vikt ca 3,4 g
Current bid800 SEK
Est1,200 SEK
2d 18h
COLLIER OCH ARMBAND, 4 del, lapis lazuli och malakit, 1900-/2000-tal_33333a_8dc62dda490f282_lg.jpeg
COLLIER OCH ARMBAND, 4 del, lapis lazuli och malakit, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
2d 18h
COLLIER, 3 st, bla med halvädelstenar, 1900-/2000-tal_33336a_8dc62dd8af3fc78_lg.jpeg
COLLIER, 3 st, bla med halvädelstenar, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
2d 18h
GARNITYR, silver, sannolikt 1900-tales mitt_33305a_8dc65c1a6bd6c56_lg.jpeg
GARNITYR, silver, sannolikt 1900-tales mitt
Current bid200 SEK
Est1,200 SEK
2d 19h
ARMBAND, mikromosaik, Italien, sannolikt 1900-talets mitt_33844a_lg.jpeg
ARMBAND, mikromosaik, Italien, sannolikt 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
3d 18h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, Italien, 1900-talets andra hälft, vikt ca 6,5 g_33354a_8dc62d8ce42f9a5_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, Italien, 1900-talets andra hälft, vikt ca 6,5 g
Current bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
3d 18h
KRAVATTNÅL OCH ARMBAND, 18k guld, tot vikt ca 4,8 g_33359a_8dc62d8a54030cc_lg.jpeg
KRAVATTNÅL OCH ARMBAND, 18k guld, tot vikt ca 4,8 g
Current bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
3d 18h
PENTTI SARPANEVA, armband, brons, Finland, 1960-/1970-tal_33073a_lg.jpeg
PENTTI SARPANEVA, armband, brons, Finland, 1960-/1970-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
3d 19h
SMYCKESKRIN, 2 st, bla skinn, 1900-talets slut_33625a_8dc65036c9739fa_lg.jpeg
SMYCKESKRIN, 2 st, bla skinn, 1900-talets slut
Current bid150 SEK
Est300 SEK
4d 19h
COLLIER, 18k vitguld, med diamanter och akoyapärlor, Mikimoto, Japan, 1900-/2000-tal_33329a_8dc62db5105d9e5_lg.jpeg
COLLIER, 18k vitguld, med diamanter och akoyapärlor, Mikimoto, Japan, 1900-/2000-tal
Current bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
4d 19h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, sannolikt Uno A Erre, tot vikt ca 5,8 g_33355a_8dc62de7d423315_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, sannolikt Uno A Erre, tot vikt ca 5,8 g
Current bid2,600 SEK
Est3,500 SEK
5d 18h
RING, 18k guld, med briljantslipad diamant och rubiner, tot vikt ca 5,6 g_33318a_8dc62d9a2d62ade_lg.jpeg
RING, 18k guld, med briljantslipad diamant och rubiner, tot vikt ca 5,6 g
Current bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
5d 19h
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, vikt ca 11 g_33353a_8dc62d8d9ec5205_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, vikt ca 11 g
Current bid5,200 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
5d 19h
ARMBAND, 18k guld och vitguld, vikt ca 24 g_33810a_8dc65c1d7d9463a_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld och vitguld, vikt ca 24 g
Current bid11,500 SEK
Est13,000 SEK
5d 19h
DAMARMBANDSUR, dam, Omega De Ville, 1900-talets andra hälft _33838a_lg.jpeg
DAMARMBANDSUR, dam, Omega De Ville, 1900-talets andra hälft
Current bid400 SEK
Est1,200 SEK
6d 18h
ARMBAND, 18k guld, JP Stockholm 1920, vikt ca 11,5 g_33352a_8dc62d8e5e67d7e_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, JP Stockholm 1920, vikt ca 11,5 g
Current bid5,800 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
6d 18h
HÄNGE MED KEDJA, silver, med lila och vita stenar, 1900-/2000-tal_33875a_lg.jpeg
HÄNGE MED KEDJA, silver, med lila och vita stenar, 1900-/2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
6d 19h
BROSCH, 18k guld, vikt ca 7,9 g_33356a_8dc62d8b8359464_lg.jpeg
BROSCH, 18k guld, vikt ca 7,9 g
Current bid3,800 SEK
Est5,000 SEK
6d 19h
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, silverlås, 1900-talets andra hälft _33761a_lg.jpeg
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, silverlås, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
9d 17h
WIWEN NILSSON, ring, 18k guld, med bergkristaller, 1941, tot vikt ca 5,2 g
Current bid5,800 SEK
Est6,000 SEK
9d 17h
BRUDKRONA, silver och bergkristall, Arvo Saarela, Enköping 1965
Current bid1,500 SEK
Est4,000 SEK
9d 18h
COLLIER, 18k guld, vikt ca 31,5 g
Current bid14,500 SEK
Est14,000 - 16,000 SEK
9d 18h
COLLIER, 18k guld, med turkoser, Iran 1970-tal, tot vikt ca 50 g
Current bid9,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
9d 18h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med turkoser, Iran 1970-tal, tot vikt ca 5,3 g
Current bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
9d 18h
HELALLIANSRING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 2.10 ct
Current bid12,000 SEK
Est15,000 - 18,000 SEK
9d 19h
CARMOSÉRING, 18k guld, med safir och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 4,6 g
Current bid2,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
9d 19h
HÄNGE MED KEDJA, 18k guld, med diamanter och rubiner, tot vikt ca 11,9 g
Current bid4,800 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
9d 19h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Ikarus", Lapponia, Finland
Current bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
9d 19h
BJÖRN WECKSTRÖM, brosch, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia 1970
Current bid750 SEK
Est2,000 SEK
9d 19h
BJÖRN WECKSTRÖM, armring, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia, Finland, 1970
Current bid2,000 SEK
Est4,000 SEK
9d 19h
RING, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 14,5 g
Current bid5,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
9d 19h
COLLIER, 18k guld, med safirer och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 7,5 g
Current bid3,800 SEK
Est5,000 SEK
9d 19h
OMEGA, armbandsur, 18k guld, Constellation, "Pie-pan", automatiskt urverk, tot vikt ca 64 g
Current bid24,000 SEK
Est35,000 - 40,000 SEK
9d 20h
BVLGARI, collier, 18k guld, briljantslipade diamanter, vikt ca 82 g
Current bid34,000 SEK
Est35,000 - 40,000 SEK
9d 20h
SANDSTRÖM & DE WITT, collier, turkoser, lås av sterlingsilver, Linköping 2006
Current bid1,400 SEK
Est4,000 SEK
10d 18h
COLLIER OCH ARMBAND, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0.76 ct, tot vikt ca 57 g
Current bid26,000 SEK
Est25,000 - 30,000 SEK
10d 18h
SMYCKESKRIN, trä, 1800-talets andra hälft
Current bid1,900 SEK
Est3,000 SEK
10d 18h
ARMBAND, 18k guld, vikt 35 g
Current bid16,000 SEK
Est15,000 - 18,000 SEK
10d 18h
RING, 18k vitguld, med safir och diamanter, tot vikt ca 9,5 g
Current bid4,200 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
10d 18h
ARMBAND, platina, art déco, 1900-talets första hälft, med diamanter ca 7.50 ct, tot vikt ca 28 g
Current bid22,000 SEK
Est40,000 - 50,000 SEK
Contact

Olséns Auktioner

Linnégatan 21

602 23 Norrköping 

011 - 470 92 00

info@olsensauktioner.se

Opening hours

Monday 12.30 - 17.00 CET
Tuesday 12.30 - 17.00 CET
Wednesday 12.30 - 18.00 CET
Thursday 12.30 - 17.00 CET
Friday 11.00 - 15.00 CET
Last saturday every month 11.00 - 14.00 CET
Day before holiday closing 15.00 CET
CLOSED 27th - 30th december

Follow us

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.