1
6h 11m
GARNITYR, silver, sannolikt 1900-tales mitt_33305a_8dc65c1a6bd6c56_lg.jpeg
GARNITYR, silver, sannolikt 1900-tales mitt
Current bid200 SEK
Est1,200 SEK
1d 6h
BÄGARE SAMT BESTICK, 8 delar, silver, 1900-tal, total vikt inkl kniv med rostfritt blad ca 344 g_33683a_8dc65c1fb1b4bba_lg.jpeg
Current bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
2d 5h
BESTICKUPPSÄTTNING, 50 delar, silver, 1900-tal, total vikt exkl knivar ca 1144 g_33682a_8dc65c1f00c8efd_lg.jpeg
Current bid4,800 SEK
Est6,000 SEK
2d 5h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939_33877a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939
Current bid400 SEK
Est800 SEK
4d 6h
HÄNGE MED KEDJA, silver, med lila och vita stenar, 1900-/2000-tal_33875a_lg.jpeg
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
4d 6h
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, silverlås, 1900-talets andra hälft _33761a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 5h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, CG Hallberg, 1945_34037a_8dc6aab9fdf96ce_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, CG Hallberg, 1945
Current bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
5d 6h
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i sterlingsilver, 1900-/2000-tal_33942a_8dc6a7e692d7b6a_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est500 SEK
5d 6h
ARMBAND, silver och bärnsten, sannolikt 1900-talets mitt_34070a_8dc6b72e37240c2_lg.jpeg
ARMBAND, silver och bärnsten, sannolikt 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK
5d 6h
SMYCKEN, mestadels silver, 1900-tal_34072a_8dc6b72ed8692c6_lg.jpeg
SMYCKEN, mestadels silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 6h
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, modell Chippendale, tot vikt ca 119 g_33971a_8dc6a7e32603a89_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, modell Chippendale, tot vikt ca 119 g
Current bid200 SEK
Est500 SEK
6d 5h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, MGAB, 1969, tot vikt ca 570 g_33960a_8dc6a7d8464f629_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, MGAB, 1969, tot vikt ca 570 g
Current bid750 SEK
Est2,000 SEK
6d 6h
 BROSCH, silver med kolsten, Israel Sundström 1925_34229a_lg.jpeg
BROSCH, silver med kolsten, Israel Sundström 1925
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
6d 6h
BROSCH OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, silver, med markasiter, sannolikt 1900-talets första hälft_33948a_8dc6a7e4be92d6e_lg.jpeg
BROSCH OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, silver, med markasiter, sannolikt 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
6d 6h
SKEDAR, 7 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 113 g_33984a_8dc6a7f72c623fd_lg.jpeg
SKEDAR, 7 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 113 g
Current bid400 SEK
Est600 SEK
7d 5h
BRUDKRONA, silver och bergkristall, Arvo Saarela, Enköping 1965
Current bid1,500 SEK
Est4,000 SEK
7d 6h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Ikarus", Lapponia, Finland
Current bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
7d 6h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Sirene", Lapponia, 1971
Current bid950 SEK
Est2,000 SEK
7d 6h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Dans i galaxen", Lapponia, Finland 1971
Current bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
7d 6h
BJÖRN WECKSTRÖM, brosch, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia 1970
Current bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
7d 6h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Jaaras dröm", Lapponia, Finland 1970
Current bid1,500 SEK
Est4,000 SEK
7d 6h
BJÖRN WECKSTRÖM, armband, sterlingsilver, "Moonbridge", Lapponia, Finland 1972
Current bid4,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
7d 6h
Current bid2,000 SEK
Est4,000 SEK
7d 6h
ABRAHAM SUNDSTRÖM (verksam 1790-1798), Västerås 1795, vikt ca 374 g
Current bid3,800 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
7d 7h
SANDSTRÖM & DE WITT, collier, turkoser, lås av sterlingsilver, Linköping 2006
Current bid1,500 SEK
Est4,000 SEK
8d 6h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Tage Göthlin, Tesi, 1962
Current bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
8d 6h
Current bid5,800 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
9d 5h
RINGAR, 2 st, silver, bla svenska stämplar 1947_33952a_8dc6a7e2951b616_lg.jpeg
RINGAR, 2 st, silver, bla svenska stämplar 1947
Current bid100 SEK
Est300 SEK
9d 5h
SALTKAR MED SKEDAR, 1 par, silver, insats i glas, GEWE, 1953, vikt exkl glasinsats ca 42 g_33974a_8dc6a7e07fdc498_lg.jpeg
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
9d 5h
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i silver med markasiter, 1900-talets mitt _33943a_8dc6a7e601a2307_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 5h
COLLIER, silver, 1900-talets andra hälft _33896a_8dc6a96fb942ffd_lg.jpeg
COLLIER, silver, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
11d 5h
ÖRHÄNGEN OCH RING, silver, med snäckskalskaméer, 1900-talets mitt _34071a_8dc6b72d6f90cd2_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 5h
SAMLING SILVERFÖREMÅL, 8 del, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 169 g_33972a_8dc6a7df3f1af88_lg.jpeg
Current bid500 SEK
Est800 SEK
12d 5h
SKÅL, sannolikt silver, Danmark, emaljarbete, 1900-talets mitt_33967a_8dc6a7d650c5aa0_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est400 SEK
12d 5h
BESTICKDELAR, 8 del, silver, 1900-tal, tot vikt exkl knivar ca 231 g_33977a_8dc6a7f7f6242b4_lg.jpeg
Current bid800 SEK
Est1,200 SEK
12d 5h
KAFFESKEDAR, 11 st, silver, GAB, 1959, vikt ca 111 g_33976a_8dc6a7f889c8e35_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 11 st, silver, GAB, 1959, vikt ca 111 g
Current bid400 SEK
Est600 SEK
12d 6h
BESTICK, 17 del, silver, olika modeller, 1900-tal, tot vikt ca 235 g_34005a_8dc6aad832a3f35_lg.jpeg
Current bid800 SEK
Est1,000 SEK
12d 6h
SKEDAR, 33 st, silver, modell Svensk spets, 1920-tal, tot vikt ca 1 497 g_33975a_8dc6a7fe70d6a48_lg.jpeg
Current bid4,800 SEK
Est6,000 SEK
12d 6h
COLLIER, förgyllt silver, med granater, 1900-talets mitt_33895a_8dc6a97066406ad_lg.jpeg
COLLIER, förgyllt silver, med granater, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
13d 5h
BROSCHER OCH ÖRHÄNGEN, 4 del, silver, med markasiter, mestadels 1900-talets första hälft_33950a_8dc6a7e3dddf8ad_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
13d 6h
 BESTICK, 45 del, silver, tot vikt ca 1 140 g_34040a_8dc6ab7966b3230_lg.jpeg
BESTICK, 45 del, silver, tot vikt ca 1 140 g
Current bid4,800 SEK
Est6,000 SEK