EN
- SilverClear filters
GARNITYR, silver, sannolikt 1900-tales mitt
Current bid200 SEK
Est1,200 SEK
BÄGARE SAMT BESTICK, 8 delar, silver, 1900-tal, total vikt inkl kniv med rostfritt blad ca 344 g
Current bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 50 delar, silver, 1900-tal, total vikt exkl knivar ca 1144 g
Current bid4,800 SEK
Est6,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939
Current bid400 SEK
Est800 SEK
HÄNGE MED KEDJA, silver, med lila och vita stenar, 1900-/2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, silverlås, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, CG Hallberg, 1945
Current bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i sterlingsilver, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
ARMBAND, silver och bärnsten, sannolikt 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK
SMYCKEN, mestadels silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, modell Chippendale, tot vikt ca 119 g
Current bid200 SEK
Est500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, MGAB, 1969, tot vikt ca 570 g
Current bid750 SEK
Est2,000 SEK
BROSCH, silver med kolsten, Israel Sundström 1925
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
BROSCH OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, silver, med markasiter, sannolikt 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
SKEDAR, 7 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 113 g
Current bid400 SEK
Est600 SEK
BRUDKRONA, silver och bergkristall, Arvo Saarela, Enköping 1965
Current bid1,500 SEK
Est4,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Ikarus", Lapponia, Finland
Current bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Sirene", Lapponia, 1971
Current bid950 SEK
Est2,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Dans i galaxen", Lapponia, Finland 1971
Current bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, brosch, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia 1970
Current bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Jaaras dröm", Lapponia, Finland 1970
Current bid1,500 SEK
Est4,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, armband, sterlingsilver, "Moonbridge", Lapponia, Finland 1972
Current bid4,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, armring, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia, Finland, 1970
Current bid2,000 SEK
Est4,000 SEK
ABRAHAM SUNDSTRÖM (verksam 1790-1798), Västerås 1795, vikt ca 374 g
Current bid3,800 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
SANDSTRÖM & DE WITT, collier, turkoser, lås av sterlingsilver, Linköping 2006
Current bid1,500 SEK
Est4,000 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 76 del, silver, CH Hallberg, Stockholm 1954, tot vikt inkl knivar ca ca 2 867 g
Current bid5,800 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
RINGAR, 2 st, silver, bla svenska stämplar 1947
Current bid100 SEK
Est300 SEK
SALTKAR MED SKEDAR, 1 par, silver, insats i glas, GEWE, 1953, vikt exkl glasinsats ca 42 g
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i silver med markasiter, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
COLLIER, silver, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
ÖRHÄNGEN OCH RING, silver, med snäckskalskaméer, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SAMLING SILVERFÖREMÅL, 8 del, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 169 g
Current bid500 SEK
Est800 SEK
SKÅL, sannolikt silver, Danmark, emaljarbete, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK
BESTICKDELAR, 8 del, silver, 1900-tal, tot vikt exkl knivar ca 231 g
Current bid800 SEK
Est1,200 SEK
KAFFESKEDAR, 11 st, silver, GAB, 1959, vikt ca 111 g
Current bid400 SEK
Est600 SEK
BESTICK, 17 del, silver, olika modeller, 1900-tal, tot vikt ca 235 g
Current bid800 SEK
Est1,000 SEK
SKEDAR, 33 st, silver, modell Svensk spets, 1920-tal, tot vikt ca 1 497 g
Current bid4,800 SEK
Est6,000 SEK
COLLIER, förgyllt silver, med granater, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
BROSCHER OCH ÖRHÄNGEN, 4 del, silver, med markasiter, mestadels 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
BESTICK, 45 del, silver, tot vikt ca 1 140 g
Current bid4,800 SEK
Est6,000 SEK
Opening hours
Monday 12.30 - 17.00 CET
Tuesday 12.30 - 17.00 CET
Wednesday 12.30 - 18.00 CET
Thursday 12.30 - 17.00 CET
Friday 11.00 - 15.00 CET
Last saturday every month 11.00 - 14.00 CET
Day before holiday closing 15.00 CET
CLOSED 27th - 30th december
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.