- FurnitureClear filters
NILS JONSSON, 7 del, matsalsmöbel, Troeds, Bjärnum, 1960-tal
Current bid1,500 SEK
Est4,000 SEK
NILS JONSSON, sideboard, Troeds Möbelfabrik, 1960-tal
Current bid8,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
Current bid10,500 SEK
Est15,000 - 18,000 SEK
Current bid8,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Current bid3,200 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
KONSTANTIN GRCIC, bänk "Traffic" för Magis
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
STOL, Intertek, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
KISTA, 1700-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SKÅP, swedish modern, 1940-tal
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
VITRINSKÅP, Frankrike, 1900-talets början
Current bid1,600 SEK
Est9,000 SEK
PETER J LASSEN, bänk, "Monterey", Montana, samtida
Current bid250 SEK
Est2,000 SEK
STOLAR, 6 st, IKEA, "Stockholm"
Current bid700 SEK
Est4,000 SEK
SEKRETÄR, 1800-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Current bid250 SEK
Est800 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK
SERVERINGSVAGN, ek, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SPEGEL MED TRYMÅ, gustaviansk stil, 1800-tal
Current bid3,000 SEK
Est5,000 SEK
BRASVERKTYG, smide, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
STOLAR, 4 st, nyrokoko, 1800-talets slut
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
ISKOS-BERLIN, snurrstol, "Fiber side chair", för Muuto, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Arper, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
STÅSTÖDSTOL, Muvman, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SKRIVSTOL, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
ANTTI KOTILAINEN, 1 par barstolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
BARPALLAR, 1 par, Offecct, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est1,000 SEK
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
PELARFOT, gjutjärn, till cafébord, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
SHIN AZUMI, 7 del, matsalsmöbel, ek, "Nara", Fredericia, Danmark, 2000-tal
Current bid1,100 SEK
Est6,000 SEK
HEE WELLIN, fåtölj samt ottoman, "About a lounge 82", samtida
Current bid1,000 SEK
Est6,000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, snurrfåtölj, ''Rondino'', Swedese, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
PHILIPPE STARCK, stol, "Eros", Kartell, Italien
Current bid200 SEK
Est800 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est2,500 SEK
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MATBORD, teak, 1950-/60-tal
Current bid550 SEK
Est1,000 SEK
BARPALLAR, 1 par, Gärsnäs, 2002
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SOFFBORD, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK