- FurnitureClear filters
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
BERTIL FRIDHAGEN, soffa, 1950-/60-tal
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
JORGE PENSI, 8 st stolar, "Bikini chair", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
DAVID GECKELER, 1 par, barstolar, "Nerd", Muuto, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
Current bid500 SEK
Est3,000 SEK
SKÅP, 1800-tal, fanerat med mahogny
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
VITRINSKÅP, England 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
ANDERSSEN & VOLL, fåtölj med ottoman, "Brasilia", Menu
Current bid3,200 SEK
Est12,000 SEK
STOLAR, 6 st, swedish modern, 1940-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
BYRÅ, rokoko, 1700-talets andra hälft, Sverige
Current bid7,800 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
Current bid5,800 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Current bid4,400 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
STOLAR, 10 st, "Hallunda", ur Ikeas 1700-talsserie
Current bid12,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
Current bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
Current bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
Current bid800 SEK
Est2,000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 4 st, "Sjuan", för Fritz Hansen
Current bid2,600 SEK
Est6,000 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, matbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark
Current bid3,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Current bid4,800 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
Current bid2,800 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Current bid1,500 SEK
Est4,000 SEK
NILS JONSSON, sideboard, Troeds Möbelfabrik, 1960-tal
Current bid8,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
Current bid10,500 SEK
Est15,000 - 18,000 SEK
Current bid8,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Current bid3,200 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
KONSTANTIN GRCIC, bänk "Traffic" för Magis
Current bid200 SEK
Est3,000 SEK
STOL, Intertek, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
KISTA, 1700-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SKÅP, swedish modern, 1940-tal
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
VITRINSKÅP, Frankrike, 1900-talets början
Current bid1,600 SEK
Est9,000 SEK
PETER J LASSEN, bänk, "Monterey", Montana, samtida
Current bid250 SEK
Est2,000 SEK
STOLAR, 6 st, IKEA, "Stockholm"
Current bid700 SEK
Est4,000 SEK
SEKRETÄR, 1800-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Current bid250 SEK
Est800 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK
SERVERINGSVAGN, ek, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SPEGEL MED TRYMÅ, gustaviansk stil, 1800-tal
Current bid3,000 SEK
Est5,000 SEK